This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Google'dan sürpriz: Android 4.4 KitKat adını taşıyacak!

Android'in bir sonraki sürümünün “Key Lime Pie” adını taşıyacağına dair çıkan haberlere rağmen, Google cephesinden gelen yeni bir haber Android 4.0 için bambaşka bir isme işaret ediyor: KitKat.

android kitkat
© Sundar Pichai

Google'ın kıdemli başkan yardımcısı Sundar Pichai'in Salı günü Twitter hesabından paylaştığı ilginç bir fotoğraf teknoloji dünyasında heyecan yaratttı. Google yerleşkesinde yeni dikilen bir Android figürünün heykelini gösteren bu fotoğrafta gövdesi Amerika'da çok popüler bir çikolata olan KitKat'tan oluşan bir figür görüyoruz. Bu tweet aynı zamanda Android 4.4 KitKat'la ilgili yetkili bir ağızdan yapılmış ilk açıklama olma özelliğini de taşıyor. Ancak henüz bu yeni sürümden ne gibi yenilikler bekleyebileceğimize dair resmi bir açıklama yapılmış değil. Belli olan tek şey yeni Android figürünün son derece iştah açıcı göründüğü.

Aşağıda orijinalini gördüğünüz tweet'te Pichai, "Bir milyarın üzerinde Android aktivasyonumuz var, umarım resimdeki arkadaş bu eğilimi devam ettirir," ifadelerini kullanıyor.

Bir milyar Android aktivasyonu ve yepyeni bir Android figürü. Bakalım Android 4.4 neler getirecek? 

Diğer yandan Android 4.0 konusunda Google tarafından beklenen resmi açıklama ise Pichai'nin söz konusu fotoğrafı paylaşmasından kısa bir süre sonra şirketin resmi web sitesine konan ve "Android KitKat'la amacımız herkese hayranlık verici bir Android deneyimi sunmak" sloganının yer aldığı aşağıdaki görselle yapıldı:  

android 4 4 kitkat
© Google

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!