This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Android 4.4 KitKat'ın ilk fotoğrafları sızdı

Android işletim sisteminin henüz piyasaya çıkmamış olan son sürümü Android 4.4 KitKat'a ait olduğu iddia edilen bazı fotoğraflar medyaya sızdı. Android 4.4 Kitkat'ın arayüzünü gösterdiği iddia edilen fotoğraflarda son Android'le ilgili yeni bilgiler edinmek mümkün. Daha önce KitKat'ın pek de fikir vermeyen kısa bir videosu sızmıştı, ama şimdi bu dört fotoğraf yeni Android'de telefon etme uygulaması ve Google'ın bildirim uygulamasının nasıl görüneceğine ilişkin daha iyi fikir veriyor. 

kitkat leaked screenshot 01
© 9to5google

Resimlerde görüldüğü kadarıyla konum listesindeki gri ikonlar ve açık renklerin genel hakimiyeti Google'ın yeni holo tasarım anlayışıyla örtüşüyor. Ayrıca konum listesinin renkleri de mevcut arayüzle uyumlu görünüyor. Ancak fotoğraflarda Android'in işlevselliğine ya da yeni özelliklerine dair pek bir fikir edinemiyorsunuz. Gördüğümüz ilginçliklerden biri SMS uygulamasındaki butonların sağ üst köşeye taşınmış olması ve daha düz bir tasarımın tercih edilmesi. 

kitkat leaked screenshot 02
Gerçekten Android 4.4 KitKat'ın fotoğrafları mı? / © 9to5google

9to5google adlı web sitesinin sızdırdığı bu fotoğrafların gerçek olup olmadıklarını kontrol etmenin bir yolu yok elbette. Ama resimler en azından, Ekim ayında ilk kez Nexus 5'le görücüye çıkması beklenen Android 4.4'ün arayüzüne dair belli bir fikir veriyorlar. 

Kaynak: 9to5google

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!