This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
12 Shares 10 comments

Android 4.4 KitKat klavyesi ve yüz ifadeleri nasıl yüklenir?

İletişim için sadece telefon açıp konuştuğumuz ya da mektup yolladığımız zamanlar çoktan geride kaldı. Çağ ilerledikçe hayatımıza farklı iletişim yöntemleri girdi. Once IRC’ler mIRC’ler daha sonrasında MSN messenger derken geldiğimiz son nokta Skype, WhatsApp, Facebook ve daha niceleri. Bütün bu programların ortak bir dezavantajı var; duygusuzluk! Tabi bu ortak soruna ortak çözüm de yıllar önce girdi hayatımıza; Yüz ifadeleri. Dünya da yaygın olarak smiley ya da “Emoji” kelimesi de kullanılıyor bu suratlar için. Emoji kelimesi ise Japonca’dan türetilmiş; resim anlamına gelen “e” ve harf anlamına gelen “moji” den oluşuyor.

androidpit kitkat emojis
Android 4.4 KitKat klavyesindeki emojiler göz kamaştırıyor! © AndroidPIT

Bu kadar literatür bilgisi yeter! Gelelim sizinle paylaşmak istediklerimize; Android’in 4.4 KitKat versiyonuyla birlikte gelen yeni klavyede bütün bu emojileri bulmak mümkün. Fakat cihazınız hala güncelleme almadı diye bu emojiler’den mahrum mu kalacağız? Tabi ki hayır!

Öncelikle belirtmek isterim ki market dışından üçüncü parti yazılımları indirmek kendi tercihiniz ve bu işlemleri yaparken daima dikkatli olmalısınız. Telefonunuzda oluşabilecek herhangi bir arıza ya da zarar için gerek AndroidPIT ekibi gerekse de ben şahsi olarak sorumluluk üstlenmiyoruz!

Guvenlik ayarlari
Ayarları açtıktan sonra "Güvenlik Ayaları" sekmesinde "bilinmeyen kaynaklar" ibaresini bulmalısınız. / © AndroidPIT

İlk olarak yapmamız gereken, telefonumuzun güvenlik ayarlarına girerek Google Play Store dışındaki kaynaklardan gelen uygulamaları yükleyebilmek için “bilinmeyen kaynaklar” seçeneğini onaylamak. Sonraki adımda Android 4.4 Keyboard APK dosyasını (açılan sayfayı aşağı kaydırarak Mirror1, Mirror 2 veya Mirror 3'ten birisini seçin)indirip telefonumuza atacağız. Bu dosyayı direkt olarak telefonunuza indirebileceğiniz gibi (telefonunuzun tarayıcısından bu sayfayı bularak) önce kontrol etmek isterseniz, bilgisayarınıza indirip daha sonra da telefonunuza aktarabilirsiniz.

Dosyayı telefonunuza attıktan sonra APK dosyasını kurarak Android 4.4 KitKat klavyesine sahip olabilirsiniz. Kurulumu gerçekleştirmek için karşınıza çıkan kutucukları takip edin. APK dosyasının kurulumu tamamlandığında Google’ın yükleme tavsiyelerini (setup tutorial) tamamlamalısınız.

İşlem tamam! Artık Android 4.4 KitKat’ın gıcır gıcır taze klavyesine sahipsiniz ve istediğiniz bütün emojileri kısa mesajlarınızda ya da diğer mesajlaşma uygulamalarınızda kullanabilirsiniz!

Güncelleme

Emojilerin bulunduğu sayfayı açabilmeniz için "Enter" tuşuna bir müddet basılı tutmanız gerekiyor. Maalesef Android 4.4 sürümünün altındaki versiyonlarda emojiler renksiz gözüküyor (fakat gönderildiklerinde normal görünümlerini alıyorlar) 

Android 4 4 Keyboard
Enter tuşuna basılı tuttuğunuzda emojiler açılıyor. © AndroidPIT

Kaynak: Wired, Androidpolice

10 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!