This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Android 4.4 KitKat komplo teorileri: 18 Ekim mi, 23 Ekim mi?

Android 4.4 KitKat ne zaman geliyor? Google etkinlik davetiyelerini basına gönderdi, fakat en azından bu sabah itibariyle ortada halen herhangi bir şey görünmüyor. Bazıları, gecikmenin nedeninin Amerika’daki hükemt krizi olduğunu söylerken, ortaya yeni tarihler atılıyor: yeni Android versiyonu bu Cuma mı geliyor? Yoksa gelecek hafta ortası mı? Yoksa Ekim sonunu beklemek mi gerekecek? Söylentiler, daha doğrusu komplo teorileri çılgınca artmaya devam ediyor. Bunları sizler için derledik.

Android 4 4 geruechte nexus 01
Android 4.4 23 Ekim'de mi start alacak? / © YouTube / googlenexus

Nexus 7 Videosu

Nexus 7 için yapılan iki reklam videosunun ilkinde, bir yerde cihazın ana ekranı görülüyor. Eğer yakından bakarsanız, saat uygulamasının 23 Ekim tarihini gösterdiğini göreceksiniz. Bu küçük detay, en son söylentinin temelini oluşturuyor: yeni Nexus haftaya Çarşamba günü mü görücüye çıkıyor?

Kendiniz bakın: videonun 9. saniyesi.


Video için tıklayın

Everybody Dance Now (Herkes Dansa Başlasın)

Dün KitKat’ın Google+ sayfasında bir çikolata Android resmi ve #AndroidKITKAT etiketi ile “Everybody Dance Now!” (Herkes Dansa Başlasın!) mesajı belirdi. Bu da bir başka teorinin kaynağı oldu: Gonna Make You Sweat (Everybody Dance Now), C + C Music Factory adlı Amerikalı dans grubunun hit bir şarkısı. Şarkı 4 dakika 4 saniye uzunluğunda (4.4!) ve 18 Ekim 1990 tarihinde müzikseverlerle buluştu.

android 4 4 kitkat everybody dance now 02
Gonna Make You Sweat (Everybody Dance Now) adlı şarkı 18 Ekim1990.'da listelere girmişti. / © Google+ / KitKat

Demek 18 Ekim! Bu teoriye göre, KitKat’ın bu Cuma geleceği fantezisi kurulabilir, ancak unutulmaması gereken bir nokta var: Google yeni ürün ve özelliklerini genellikle Salı ya da Çarşamba günleri görücüye çıkarıyor. Fakaaat: Nexus 4 geçen yıl bir Pazartesi günü tanıtılmıştı. Başka bir deyişle, her an her şey olabilir. 31 Ekim tarihi de Cadılar Bayramı’na denk gelmesi dolayısıyla bol bol tatlı yenen bir gün!

android 4 4 kitkat everybody dance now 01
Everybody Dance Now! / © KitKat / Google+

Sizler ne düşünüyorsunuz? Android 4.4 KitKat sizce ne zaman gelir?

2 comments

Yeni yorum yaz:
  • e-mcani 17.Eki.2013 Link to comment

    gelirse ekime gelmezse... kasıma falan mutlaka gelir :)

  • bu ay nexsus lara gelir ,3-5 ay sonra diğerleri duyurur,6 ay kadar sonra biz alırız sanırım sırf bu yüzden cihazımı root edicem.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!