This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Android 4.4 KitKat sürümünde lokasyon ekranı değişiyor

Yeni söylentilere bakılırsa, Andoid 4.4 KitKat güncellemesinde Android lokasyon erişim ekranının görüntüsü tamamen değişecek. Söz konusu haber, yeni değişikliklerin ekran görüntüleri ile birlikte Android Police sitesinde yayınlandı.

ANDROID KitKat 4 4
 © KitKat

Görüntülere baktığınızda, Andorid 4.4 KitKat sürümünde yalnızca Lokasyon Erişim (Location Access) ekranının biraz farklı olduğunu değil, aynı zamanda ekran adının “Location” olarak kısaltılmış olduğunu da göreceksiniz.

kitkat location
 © Android Police

Öyleyse burada yeni olan ne? İlk olarak, lokasyon açık/kapalı (location on/off) anahtarı, lokasyon ekranının sağ üst köşesine yerleştirilmiş. Bunun yanında, lokasyon kaynak işaret kutuları kaldırılmış ve yerlerine “Location Mode” adlı bir yeni alt-ekran gelmiş.

Bu alt ekran içersinde üç farklı lokasyon modu göreceksiniz: Yüksek İsabet/High Accuracy (GPS/Wi-Fi/Mobil Ağlar), Pil Tasarrufu/Battery Saving (Wi-Fi/Mobil Ağlar) ve Cihaz Sensörleri/Device Sensors (yalnızca GPS). Bu dev bir yenilik olmasa da, eski işaret kutucuğu yöntemine kıyasla, işleri çok daha kolay ve düz bir şekilde halletmeyi sağlayacak.

Eski lokasyon istekleri görülebilir oluyor

Yeni “Location/Lokasyon” ekranındaki son fark edilir değişiklik ise, eski lokasyon isteklerini gösteren, hangi uygulamaların sizin lokasyon verilerinize erişmek istediği konusunda daha iyi bir fikre sahip olmak istediğinizde işleri kolaylaştırabilecek olan yeni bir bölgenin eklenmiş olması. Eski lokasyon istekleri seçeneği, GPS ile ilgili pil harcama sorunlarını anlamak için de kullanışlı olabilir.

Bu değişikliklerin hiçbiri tek tek çılgın ya da inanılmaz değişiklikler gibi görünmeseler de, yeni lokasyon erişim değişikliklerinni henüz resmiyet kazanmadığını da unutmamak gerekir.

Bu yeni değişiklik hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Vasıtasıyla Android Authority Kaynak: Android Police

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!