This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Yaklaşık bir ay önce “Android 4.5 böyle olabilir mi?” isimli yazıda bir tasarımcının aklındaki ve olması istediği şekilde düzenlediği Android arayüzünden bahsetmiştik. İşte aynı Pixel-Shift tasarımcısından yeni dokunuşlarla Android çalışmasının devamı.

nexus 5 on screen button
KitKat'ı seviyoruz ama her zaman daha iyisi yapılabilir. © AndroidPIT

Başlangıç ekranı başarılı görünüyor. İlk bakışta modern, samimi ve daha basitleştirilmiş hissi veren ekran aynı zamanda da biraz daha kişiselleştirilmiş görünüyor. Google başlangıç ekranı da daha basit ve güzel.

AndroidPIT Android45 SignIn
© Pixel-Shift

Ardından gelen Google Drive ekranı da oldukça minimal. Ekranda yazı dışındaki nefes boşlukları ideal seviyede ve gözü yormuyor. Günün herhangi bir anına göre tema seçim fikri de güzel ve kullanışlı görünüyor. 

AndroidPIT Android45 BackupThemes
© Pixel-Shift

Temiz bir arayüze sahip olan ayarlar ekranı da aynı şekilde gözü yormayacak şekilde düzenlenmiş. Aynı zaman da ikon ve klavyeyi de zevkinize göre değiştirebilirsiniz.

Android456
 © Pixel-Shift

Tasarımcı genel hatları ile bakıldığında Android deneyiminizin robotik olmak yerine daha kişiye özel olmasını hedeflemiş. Aslında bu durumdan bazı teknoloji tutkunları da hoşlanmayabilir. 

Siz bu çalışmayla ilgili ne düşünüyorsunuz? Yeni gelecek Android sisteminden beklentiniz neler?

Kaynak: Pixel-Shift

4 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!