This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Android 4.4 KitKat, kullanıcı ara yüzü üzerinde yapılan değişikleri ile geldi ve bu bazılarını tatmin etse de bir kısım kullanıcıların da beklentilerine yanıt veremedi. İşte bu beklentilerine yanıt alamamış bir Pixel Shift tasarımcısı da KitKat 4.4’ü aldı ve üzerinde oynamalar yaparak Android 4.5 in nasıl görünmesi gerektiğine dair bir deneme yaptı. 

Nexus 5 launcher
Android 4.4 birçok noktada iyi yenilikler yapmasına rağmen herkesi tatmin etmeyi başaramadı. © AndroidPIT

Tasarımcı ilk iş olarak Ayarlar bölümünü yeniden tasarlayarak işe başlıyor. Bazı bölümlerin yerleri değişiyor ve renk ile temada da oynamalar var. Açıkçası Android ile iOS arasında bir yerlere kaymış gibi geldi bana ilk bakışta. Temayı yumuşatıp kenarları daha yuvarlak hatlara dönüştüren tasarımcı, ses ayarlama bölümü üzerinde de oynamalar yapmış görünüyor. Öyle ki kullanıcılar ses ayarlarını herhangi bir sayfadan yapabiliyorlar.

androidsettings
Hatlar ve renkler yumuşatılmış görünüyor. © Pixel Shift

Tasarımcı, Adroid 4.4 güncellemesi ardından baya bir eleştiri alan kamera uygulaması üzerinde de durmuş. Şeffaf bir ekran olarak yer vermek yerine gelişmiş ayarları kaldıran tasarımcı ekranda daha fazla yer açıp gerçek boyutlara sadık kalarak kullanımı da kolaylaştırmış görünüyor. Bu çalışmadan bizim gördüğümüz işletim sisteminin daha temiz bir ara yüz ile kullanılması amaçlanmış ve fazla tuşlar mümkün olduğunca saklanmış. Yine de iOS etkileri de hissedilmiyor değil. 

androidcamera
Tasarımcı gelişmiş ayarlar menüsünü kaldırarak ekranda daha çok yer açmış .  / © Pixel Shift

Sizin Android 4.5 için ne gibi önerileriniz olurdu? Bu kullanıcı ara yüzünü nasıl buldunuz?

Kaynak: Pixel-Shift

7 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!