This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Android 5.0.1 Samsung Galaxy S4 için sızdırıldı

Samsung Galaxy S4 için Android 5.0.1 güncellemesi geleceği sızdırıldı. 

Samsung Galaxy S4 video
 

Güney Koreli firma tarafından belirlenen bir takvim yok ancak Galaxy S4 kullanıcılarının yılın ilk yarısında Android 5.0 .1 Lollipop güncellemesiyle buluşması bekleniyor.

Galaxy S4 için dağıtıma sunulacak güncelleme görünüşe bakılırsa Çinli bir forum sitesi tarafından yayınlandı. XDA Geliştiriciler Forumu’nda ilgili ROM’u yükleyen bazı kullanıcılar da süratle bazı ekran görüntülerini paylaştı. Görsellerden anlaşıldığı kadarıyla Galaxy S4 arayüz noktasında  Galaxy S5 gibi olacak. En güncel TouchWiz sürümüne yükseltilecek Galaxy S4’te Android 5.0.1’le birlikte gelen Materyal Tasarım, animasyonlar, ART sanal makine, yeni bildirim stili, yeni son uygulamalar menüsü  gibi yenilikler de göreceğiz.

Çinli kaynaklarca yayınlanan ROM'da ülkemizde satışa çıkan I9500 modeliyle uyumlu(GT I9505'i desteklemiyor) ancak Türkçe dil desteğinin mevcut olup olmadığı belirtilmemiş. ROM'da ayrıca ufak çaplı eksiklikler de yok değil. NFC, GPS, Bluetooth, 3G DATA, Wi-Fi, hareket ve ışık sensörleri, Wi-Fi hotspot fonksiyonları ise çalışıyor. 

1421669319 1
 
1421669331 2
 
1421669427 4
 

Siz Galaxy GT-I9500'ün Android 5.0.1 güncellemesi alması hakkında ne düşünüyorsunuz ?

 

 

7 comments

Yeni yorum yaz:
 • selam ben bu romu yükledim ama 4.4.2 ye dönüş yapamadım. yardımcı olumusunuz ?
  mail : aliakrep@msn.com

 • Türkçede var ama %100 değil %70 civarında türkçe sorun olarak konuşmada ciddi sorun var aramalarda sesi çok kötü yapıyor onun haricinde sarj performansı stock romdan iyi ama sürekli kullanılacak bir rom değil uğraştırir kararlı rom değil ve kasmalar halen devam ediyor .bu rom da yapılacak şey 5.0 s4de nasıl duruyo diye yüklemek sonra geri eski hale döndürmek lazım

 • Sanırım bu rom sadece İngilizce ve Çince dil desteği sağlıyor. Kullanan arkadaşlar diğer eksi yönlerini de yazarlar mı?

  • Can C. 22.Oca.2015 Link to comment

   Eksi yönleri bugünkü, farksız bulduğun yazıda Kubilay, umarım işine yaramıştır yazı. Yorumların için teşekkürler :)

 • nasıl yükledin anlatırmısın türkçe dil destegi varmı

 • yukledim bile guzel olmus bu rom pil performansida artmis

 • Enes 19.Oca.2015 Link to comment

  alsin alsin ya su ana ekrandan biktim

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!