This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 1 Comment

Android 5.0: Yeni adı Lemon Meringue Pie mı?

Herkesin şimdiden merak ettiği bir soru var: Bir sonraki Android güncellemesi nasıl olacak ve ne diye adlandırılacak? İnternete yeni sızan bilgilere bakılırsa şimdilik bir isim var, Lemon Meringue Pie. Bana pek inandırıcı gelmedi. Bu isimin ayrıca Android L’in de resmi ismi olabileceği konuşulmakta. 

Android Lemon Meringue Pie
Android 5.0: Lemon Meringue Pie olabilir mi? / © ANDROIDPIT

Android Police’in ortaya attığı iddiaya göre Android Open Source Project, Android L’den bahsederken bolca LMP kısaltmasını kullanmakta. Buradan da Lemaon Meringue Pie akıllara gelmiş. Benim bu isime şüpheli yaklaşmamın sebebiyse KitKat çıkmadan önce ortalarda bolca dönen Key Lime Pie ismi. 

AndroidPIT ArturEduardo lime pie
© ANDROIDPIT

Öte yandan büyük bir çoğunluk Android L için Lollipop’u kullanmakta. Google bu konuda bir sürpriz yapar mı bilinmez ama eğer böyle olursa gereksiz bir kafa karışıklığı yaşanır. Ayrıca yeni bir sızıntı daha var ki, doğrulanmamış, Nexus X cihazları sayfasında Lemon Meringue Pie da işletim sistemleri listesinde yer alıyormuş. Yakında görürüz zaten.

Android50Lamington
 © Udacity

Sizin Android L için farklı bir öneriniz var mı? Bizim Amerika’daki editörler Lamington olsun diyorlar ki bence bu da çok tırt bir isim. Eminim üzerine düşünsek bizden daha iyi bir öneri çıkar.

Kaynak: Android Police

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!