This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Android 5.1, Android One tanıtımında ortaya çıktı!

Kısaca değinmek gerekirse Android One'ı temel olarak Nexus cihazlarının en ucuz ve giriş seviyesindeki versiyonları olarak tabir etsek yanlış söylemiş olmayız. $100 dolar fiyat etiketli bu cihazlar Android One adını alıyor ve tamamen saf bir Android arayüzüne sahip oluyor.

android 5 1 android one tanitiminda ortaya cikti 705x290
android one / © Android

Google'ın az gelişmiş ülkelerde ucuz telefon satarak pazar arayışı sonucunda çıkan bu projenin en dikkat çekici tarafı ise bu telefonlarda yer alan Android sürümü oldu. 

nexus2cee 1zxSErf 668x463
android one / © Android

Normalde Android 5.0.2 ile tanıtılması beklenen Android One sertifikalı bu üç cihaz, bir sürpriz yapılarak Android 5.1 ile satışa çıkacak. Böylelikle Android platformuna gelecek yeni güncellemenin de sürüm adı ve detayları ortaya çıkmış oldu.

android 5 1 android one endonezya 1
android one / © Android

Aslında Android 5.1 için ufak değil bazı önemli değişikliklerin olacağı büyük bir güncelleme bekleniyordu. Fakat bu tanıtım vasıtasıyla küçük değişikliklerin yapıldığı bir güncelleme olduğu ortaya çıktı.

nexus2cee 2015 02 04 14 44 28
android one / © Android

İlk olarak fark edilen özelliğe değinecek olursak uyarı çubuğuna kablosuz teknoloji kısayolları ile Wi-Fiveya Bluetooth cihazlarına bağlantı özelliği eklenecek 5.1, yarın satışa çıkarken ilk olarak Endonezya'daki kullanıcılar tarafından denenmiş olacak. Daha sonra kısa süre içinde Lollipop güncellemesi alan Nexus cihazlarına dağıtımı beklenen Android 5.1 için şimdilik bir açıklama gelmedi. Ancak kısa süre içerisinde tanıtımıyla beraber ortaya çıkan yeni özellik detaylarını sizlerle paylaşmış olacağız.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!