This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Android Aktivasyon Sayısı 2013 Yılında 1 Milyar Adede Ulaşabilir

Android aktivasyonlarının günlük 1.3 milyon adedi aştığını daha önce okuyucularımızla paylaşmıştık. Bugüne kadarki aktivasyonları gelecek tahminleri ile projekte eden bazı analistler önümüzdeki sene içerisinde 2013 Android aktivasyonları 1 milyar adedi geçecek.

 

1 milyar aktivasyon! Dünyada her 7 insandan birinin bir Android cihazına sahip olması demek anlamına geliyor. Aşağıda yer alan tablodaki tahminlere göre Android’in toplam birikimli aktivasyon sayısının 2016 yılında 3 milyar adedi bulmasının beklendiğini görünce insanın gözleri adeta yerinden oynuyor. Akıllı telefon sektörünün mevcut büyüklüğü ve büyüme potansiyeli gerçekten akıl almaz.

 

Yukarıdaki tablonun okumasında önemli olan nokta açık yeşil renkli bar grafiklerin toplam kümülatif Android aktivasyonlarını, koyu yeşil bar grafiklerin ise yıllık aktivasyonları göstermesi. Yıllık aktivasyon rakamları baz alındığında 2013 yılındaki Android aktivasyon sayısı 2012 yılı değeri olan 357 milyon adetden 451 milyona çıkacak.

Bu arada aynı analizleri yapan analistlerin tahminlerine göre Apple’ın toplamda 1 milyar aktivasyon sayısını yakalaması ancak 2015 yılında mümkün olabilecek. Böylece Android 1 milyar aktivasyon adedini IOS’dan çok daha önce geçmiş olacak.

 

Fotoğraf hakları:Fubiz.net
 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!