This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 1 Comment

Android bildirimleri bilgisayardan nasıl görüntülenir?

İnsanların sürekli sorduğu soruların başında gelir; Android işletim sistemli akıllı telefonumuza gelen bildirimleri bilgisayardan görmenin bir yolu var mı diye. Android’in çeşitliliği sayesinde –şükürler olsun ki!- bunu başarmanın yolları var. Nasıl olduğunu öğrenmek için buyrun haberimize göz atın!

desktop notifications nexus 5 play store
/ © AndroidPIT

Desktop Notifications (Masaüstü bildirimleri)

Android cihazınıza indireceğiniz Desktop Notifications isimli uygulama sayesinde akıllı telefonunuza gelen bildirimler bilgisayarınıza yönlendirilir. Öncelikle bu ücretsiz uygulamayı indirin. Sonrasında ise kullandığınız tarayıcıya göre

Şimdi, telefonuza indirdiğiniz uygulamayı açın ve şu adımları takip edin;

Android’in 4.3 versiyonundan itibaren olmak üzere, bu uygulamayı kullanabilmeniz için bildirimlerinize ve bildirimlerinizdeki verilere erişmesine izin vermelisiniz. Bu izni dikkatli okuyun ve kendinize uygun bulmuyorsanız onaylamayın.

Desktop Notification Turkish 1
Uygulamanın arayüzü malesef İngilizce. Fakat karmaşık değil / © AndroidPIT

Eğer yukarıdaki uzantıları/eklentileri tarayıcınızda bulamadıysanız, uygulamayı açtığınızda ikinci adımda eklentilerin linklerini kendi kendinize mail olarak gönderebilirsiniz.

Üçüncü adımı tamamlamak için tarayıcızın (Google Chrome için) üst köşesinden, uzantıyı açıp, ayarlardan telefonunuzun ekranında gözüken kodu girmelisiniz. Böylelikle telefonunuzdaki uygulama ile tarayıcınıza indirdiğiniz uzantı eşleneip birbiriyle haberleşecek.

  Desktop Notification Turkish 2
 / © AndroidPIT

Son olarak dördüncü adımda deneme bildirimi göndererek, kurduğunuz sistemin çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz. (Unutmayın; bildirimin bilgisayarınızdaki gösterimi bir kaç saniye gecikebilir)

Desktop notification 3
/ © AndroidPIT

Son olarak akıllı telefonunuzdaki uygulamaya girip, sağ en üst küşedeki menü tuşuna basarak ayarları seçerseniz, karşınıza çıkan pencerenin alt kısımlarında hangi uygulamalardan bildirim gelmesini istiyorsanız listeden onları seçebiliyorsunuz.Örneğin sadece Facebook uygulamasını seçerseniz, bilgisayarınızda sadece Facebook uygulamasından gelen bildirimleri göreceksiniz. 

Desktop Notifications uygulamasıyla aynı işlevi gören diğer uygulamalardan hangilerini tercih ediyorsunuz? Deneyimlerinizi bizimle paylaşın!

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!