This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Android Çeşitlilği & Yayılması: 3997 Değişik Cihaz, 599 Farklı Marka

 

 

Android hakkında çıkan her yeni yazıda Android piyasasının çeşitlenmesi ve de derinleşmesi üzerindeki hayranlığımızı arttırıyor.Ürün ve program yelpazesi günden güne hızla genişliyor. Bu yazıda elimize geçen bir araştırmanın hayranlık verici sonuçlarından bazılarını sizinle paylaşıyoruz.

 

Samsung, HTC ve LG gibi devlerin yanı sıra yüzlerce hatta binlerce değişik firma kendilerine has binlerce model ile bu piyasada kendisine yer buluyor. Samsung Galaxy 2 modeli artık şaşırtıcı olmayacak derecede popülarite pastasının en büyük dilimini alıyor ve hemen herkes tarafından tanınıyor. Peki hiç Macar Concorde Tab markasının 10.1 ekran boyutlu telefonu ya da Hint Lemo P1 ya da ispanyol Energy Tablet i724 hakkında bir seyler duydunuz mu? Peki ya EBEST E 68 ya da MASTONE W18 cihazlarına ne dersiniz ? Cevabınız muhtemelen hayır olacaktır. Açıkçası bizler için de bu firma ve cihaz isimleri çok yeni ve kendilerine aşina değiliz.

Android markalarının sayı anlamdaki yelpazesi neredeyse piyasadaki model sayısı genişliğinde. Markalar alanının büyük abisi %40’lık payı ile Samsung. HTC. Sony, Motorola ve Sony Samsung’un peşinden geliyorlar. Bunun dışında piyasada 200 kadar adı sanı duyulmamış marka mevcut. Bazı üreticiler ise beklentilerimizin çok gerisine düşmüş gözüküyorlar. Lenovo bunlardan bir tanesi oluyor.


Araştırmanın en ilginç bulgularından bir tanesi ise cihazların ekran çözünürlüklerinin 240×180 ile 2040×1152 piksel arasında değişebildiğini gösteriyor.

Sonuç olarak Androıd’in çeşitliliği ve de yayılma hızından etkilenmemek elde değil. Bu çeşitlilik ve yayılma esnekliği Android’in başarısının en temel nedeni ve de aynı zamanda sonucu. Android’in dünyada en hızlı yayıldığı 5 bölge ise şekilde : Amerika, Brezilya, Çin, Rusya ve Meksika.


 

 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!