This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Android cihaz üreticilerinin güncelleme planları

Samsung, Sony, Acer, Dell, HTC, LG, Motorola gibi Android cihaz üreticiler KitKat güncellemesinin ardından gelecek planlarını yavaş yavaş açıklamaya başladılar. 

Androidkitkat44
/ © AndroidPIT

Samsung Galaxy ailesi

Samsung, Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 için Android 4.4 KitKat güncellemesi tarihlerinde kesin durumda. Fakat aynı zamanda Google, aynı Nexus akıllı telefonlarda yaptığı gibi Galaxy S4 Google Play versiyonu için bir güncelleme planı olduğunu duyurdu.

Galaxy S4 ve Note 3 şu anda KitKat güncellemesi için yeterli sisteme sahip cihazlar ve en yeni işletim sistemlerini çalıştırmaya da uygunlar. Şu anda Güney Kore’nin teknoloji devi ise Galaxy S3 ve Note 2 için Android 4.3 Jelly Bean güncellemesi çıkarmakla meşgul.

google samsung
Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 için Android 4.4 KitKat güncellemesi yolda/ © AndroidPIT

HTC One serisi

HTC, Android 4.4 KitKat uygulamasını HTC One modellerinde çıkartmaya başlıyor. Şirketin yaptığı açıklamaya göre resmi güncellemeler HTC One Google Play çıktıktan 90 gün içerisinde gerçekleşecek. Bu da Kasım ayının sonlarına denk gelmekte. Bu yeniliklere aralık ayında Developer kullananlar ve 2014 yılının ilk ayında orijinal HTC One sahipleri de erişecek.

Şirket şimdilik HTC One Max ve One Mini’nin güncellemeleri konusunda sessiz kalırken yakın bir dönemde bu modelleri de kapsayan bir gelecek planlamasının açıklanması bekleniyor.

Sony Xperia serisi

Sony’de geçtiğimiz günlerde Android 4.3 Jelly Bean güncelleme alacak modellerini ve Android 4.4 KitKat versiyonu için olan planlarını açıkladı. Sony Xperia Z serisi ve Xperia SP 2013 Aralık ayında Android 4.3 güncellemesine kavuşacaklar.

Diğer cihazlardan Xperia T, Xperia TX ve Xperia V Android 4.3 Jelly Bean uygulamasını aynı zaman aralığında alacaklar. Xperia C, Xperia L ve Xperia M içinse ilk etapta güncelleme görünmüyor.

Sony ilk Android 4.4 KitKat güncellemelerini ise Xperia serisinden - Xperia Z, Xperia Z1, Xperia Z Ultra, Xperia ZL, Xperia ZR ve Xperia Tablet Z için muhtemelen 2014 yılının başlarında çıkarmayı planlıyor.

Sony Mobile brasil
Sony Z serisi güncellenmeyi bekliyor/ © AndroidPIT

 

Motorola, Moto X ve Droid serisi

Motorola, Moto X ve Droid ailesinin son üyelerinden Droid Ultra, Droid MAXX ve Droid Mini için Android 4.4 KitKat güncellemesi çıkaracak olmanın heyecanını yaşıyor. Motorola’nın, Nexus 5’te de bulunan Android 4.4 KitKat deneme sürümünü yakın zamanda çıkarması bekleniyor. Bu sürümde özel bazı yenilikler ve kendi sistemine uygun bazı yenilikler olmayacak.Yine de Motorola henüz kesin bir tarih aralığı belirtmiş değil. Moto X sahipleri uygulamanın uygunluğunu ve kullanılabilirliğini internetteki Motorola yazılım desteği yoluyla öğrenebilecekler.

LG G2, G Pad ve Optimus

Güney Koreli teknoloji şirketi LG Electronics henüz güncelleme ile ilgili bir açıklama yapmasa da görünen o ki büyük bir ihtimalle G2, G Pad ve Optimus en son yazılım güncellemelerini alacaklar.LG Nexus 5 ise bu aralar tüm ilgiliyi üzerinde çekiyor. En yeni işletim sistemini kullanan Nexus 5 ‘in işletim sistemine herkes bir an önce sahip olmak istiyor. Şimdilik Nexus 5 temel önceliğe sahip ve G2’nin onu takip etmesi bekleniyor ardından da diğer Nexus cihazları yeni yazılımı kullanmaya başlayacaklar.

Dell Venue 7 ve Venue 8

Dell Android 4.2.2 Jelly Bean kullanan Venue 7 ve Venue 8 ile ilgili bir güncelleme açıklaması yapmasa da cihazların yakında 4.4 KitKat’a iyi bir sıçrama yapacakları bekleniyor. Dell sözcüsü Android tabletlerinin ne zaman Avrupa’da olacağı ile ilgili bir zaman vermezken, bölgedeki fırsatları takip ettiklerini de sözlerine ekledi.

Acer sessiz

Ne yazık ki Acer, Android 4.4 KitKat için resmi bir açıklama yapmadı. Muhtemelen Android 4.2.2 ve Android 4.3 güncellemeleri ile meşgul olan Acer’den bir yetkili KitKat için belirlenmiş bir tarihleri olmadığını söyledi.

16 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!