This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Android cihazınız ile yapabileceğiniz 3 havalı şey daha

Geçen hafta Android işlemcili cihazınız ile Google üzerinden yapabileceğiniz havalı şeylerden bazılarını yazdık. Bu hafta ise Android ile yapıp iOS ve Windows işletim sistemi ile yapamayacağınız şeylere göz atacağız.

P6271394 580 90
İşte Android cihazınız ile yapabileceğiniz 3 havalı şey. / © Android

USB Flash sürücüsüne bağlanın

Tüm Android telefonlar şarj veya bilgisayardan dosya aktarımı için kullanabilecekleri bir Micro USB girişine sahip. Çoğu insan bilmese de bir On The Go (OTG) kablosunu telefonunuza takarak USB cihazınıza bağlanabilir ve dosya aktarımı gerçekleştirebilirsiniz. Hatta bu özellik USB hafızaya bağlanmış SD kart okuyucunuzla dahi kullanılabilir. Yani bir dijital kameradan bilgisayar kullanmaksızın transfer aktarımı yapabilirsiniz ve ardından onları paylaşım ağına yükleyebilirsiniz.

Bağlanarak kablosuz mouse kullanın

Yukarıda bahsedilen şekilde bir On The Go USB adaptörü kullanarak Android telefonunuza mouse bağlayarak kullanabilirsiniz. Telefon, kablolu ya da kablosuz 2.4GHz mouse için yeterli enerjiyi sağlayacaktır. Aslında telefonunuza klavye de bağlayabilirsiniz ama yine de bunun için bağlantınızı güçlendirilmiş bir USB kaynağı ile desteklemelisiniz. Eğer telefonunuza klavye bağlayarak kullanmak isterseniz, bu bayağı havalı bir özellik olarak seçenekler arasında yer alıyor.

Daha uzun bir pil ömrü için voltaj düşürme

En iyi Android telefonlardan biri olan Samsung Galaxy S4 size pili değiştirme ve hatta daha yüksek kapasitede bir pil kullanma fırsatı tanıyor fakat Nexus ya da HTC One gibi bazı cihazlarda pili değiştirmek mümkün değil. Yine de telefonunuzun pil ömrünü işlemci frekans ve voltajını ayarlayarak arttırmanız mümkün. Bu işlem voltaj düşürme olarak biliniyor ve telefonunuza iki kat dayanma süresi verirken pil ömrünü de yüzde 50 arttırıyor. Bu işlem sadece rootlu telefonlarda yapılabiliyor.

Android ile yapabileceğiniz bu havalı şeylerle ilgili ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki oylamaya katılın ve yorum bırakın ki biz de size geri dönelim.

Sizce en havalı özellik hangisi?
View results

 

6 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!