This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
3 Shares 6 comments

Android cihazınızda özel bilgilerinizi saklamanın en iyi yolları

Hepimizin telefonunun da özel bilgiler vardır. Elbette bazılarımız biraz daha “özel” verileri cihazlarında barındırmak isteyebilir. Bu veriler aynı zamanda risk faktörü olarak da devamlı sizinle hareket halindeler. Peki böyle önemli ve paylaşmak istemediniz verileri sadece ekran kilidiyle mi güvende tutmayı planlıyorsunuz? İşte size özel hayatınızı güvenceye alacak birkaç uygulama.

shutterstock 152771228
© shutterstock / rvlsoft

AppLock

AppLock ile uygulamalara özel şifreler koyabiliyorsunuz. Aslında bu ekran kilidi kullanmayanlar için oldukça uygun bir uygulama. Cihazınızda yüklü tüm uygulamaların listesi çıkıyor ve buradan hangi uygulamalara şifre koymak istediğinizi seçiyorsunuz.

Bunun haricinde uygulamayı kendinize göre ayarlayabilmek çok rahat. Örneğin gelen aramaları kabul etmek ya da erişim ayarları gibi konularda seçeneklerde geliştirmeye gidebilir ve cihazı kendinize daha özel bir hale getirebilirsiniz.

androidpit applock app
 / © ANDROIDPIT
Kilit(AppLock) Install on Google Play

Andrognito

Bu uygulama sadece kullanışlı değil aynı zamanda güzelde. Modern ve rahat bir tasarıma sahip olan Andrognito, cihazınızdaki içeriği şifrelerken aynı zamanda görünürlüğünü de yok ediyor. Bu uygulamayla resimler, videolar ve daha fazlasını rahatlıkla saklayabilirsiniz. Uygulama asla “en çok kullanılan uygulamalar” bölümünde de çıkmıyor.

Uygulamayı “stealth mode” durumunda kullandığınızdaysa artık bilgilerinizin hatta bu uygulamanın cihazınızda bulunması neredeyse imkansız hale geliyor. Açıkçası yaptığımız testlerde uygulamanın işleyişini neredeyse kusursuz bulduk.

andrognito
 © ANDROIDPIT
Hide Files - Andrognito Install on Google Play

Smart Hide Calculator

Smart Hide Calculator olayı bir adımda daha ileriye taşıyor. Uygulamayı açtığınızda karşınıza oldukça kullanışlı bir… evet doğru tahmin ettiniz- hesap makinesi çıkıyor. Bu hesap makinesine şifrenizi yazın ve eşittire basın. İşte tüm bilgileriniz burada saklanıyor olacak.

Bu uygulamada sadece seçtiğiniz şifreyi biraz büyük bir sayı seçmeye bakın ki şans eseri bulunması imkansız olsun. Oldukça işlevsel ve akıllı bir uygulama.

hide app 1
 © IDSstudio
Smart Hide Calculator Install on Google Play

Sizin de kullandığınız benzer uygulamalar var mı? Bize hangilerini önerebilirsiniz?

6 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!