This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 2 comments

Android cihazınızdaki 3 havalı özellik

Android, rakipleri iOS ve Windows’la karşılaştırılınca, daha çok kişiselleştirme ve esnekliğe imkan tanıyan açık kaynaklı bir işletim sistemi. Bu makalede, Android işletim sisteminde yapabileceğiniz bazı güzelliklere değindik.

P6271394 580 90
Android OS mobil işletim sistemleri arasında en esnek olanı © Android

Telefonunuzda Android uygulaması yazın

iOS için bir uygulama yazmak istiyorsan bir Mac bilgisayar üzerine kod yazman gerekiyor. Eğer Windows Phone ya da Blackberry için yazmak istiyorsan, kişisel bilgisayarında ya da laptopunda kod yazman gerekiyor. Ancak Android’de, tüm kod yazma işini istersen telefonunda da yapabilirsin.

Birçok kişi PC’de çalışma konusunda daha rahat hissediyorlar ancak rahatça telefonunda, ya da tabletinde kod yazmak isteyenler, AIDE isimi uygulamayı indirebilirler. Bu hareket ederken kod yazma için tasarlanmış harika bir uygulama. PHP, Javascript ve HTML ile yazmanızı sağlıyor. Ayrıca uygulamayı yazdıktan sonra, telefonunuzda da test edebilirsiniz.

Telefonunuzu adımölçer olarak kullanın

Bu yılın başlarında Samsung Galaxy S4, gün boyunca attığınız adımları sayan bir uygulama çıkardı. Yalnız bu Galaxy S4’ün içindeki herhangi bir donanımla ilgili değil. Herhangi bir ivmeölçeri olan Android telefonuna Accupedo gibi uygulamalar yüklenip, telefon adımölçer olarak kullanılabiliyor. Bu uygulama kaç adım attığınızı sayıp, verileri kaydediyor. Bu sayede gün içinde ne kadar kalori yaktınız, bunu hesaplayabiliyorsunuz. Nexus 5’in bu özellik için içerisinde sensörleri var.

adimolcer
Accupedo bir adım ölçme uygulaması / © AndroidPIT

Boştaki telefonu güvenlik kamerası yapın

Eğer evinizde boşta duran bir Android telefonunuz daha varsa, o telefonu evinizde ne olup bittiğini izleyebileceğiniz bir güvenlik kamerası haline getirebilirsiniz. Bunu Google Play’den AtHome Video Streamer yükleyerek yapabilirsiniz. Bu sayede internetten telefonunuzun kamerasına ulaşabilirsiniz.

Android’deki bu özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Bizimle paylaşın.

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!