This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Android blogunda ilk Android cihaz üzerinde çalışan Android mühendisi Dan Morill'in yazısında da görülebileceği üzere Android dün itibariyle tam tamına dört yaşına basmış bulunuyor. Bu blogla Morill, 23 Eylül 2008'de gelmiş geçmiş ilk Android cihazın (T-Mobile G1) yayınlandığı müjdesini veriyor.

Şöyle devam ediyor: Evet bu Android 1.0 ama bu platform statik kalmayacak. Biz bir yandan işletim sistemine sürekli güncellemeler gireceğiz, yeni geliştiriciler de diğer yandan platforma kendi yazılımlarını girecek. Şunu ekleyerek yazısını sonlandırıyor: "Diğer geliştiricilerle tanışmayı ve onlarla birlikte çalışmayı ve sizin uygulamalarınızı telefonumda denemeyi dört gözle bekliyorum."

Hiç şüphe yok ki Android bu dört sene içerisinde inanılmaz bir büyümeye girdi. Öyle ki aşağıdaki tweette de göreceğiniz gibi Android artık toplamda yarım milyar adet cihazı geçti ve bu sayıya her gün 1.3 milyon adet daha ekleniyor.

Android tutkunu olun veya olmayın; bu rakamlar dört sene içinde Android'in hangi noktaya geldiğinin ve nasıl bir başarı elde ettiğinin bir kanıtı.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!