This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Android dünyasında haftanın öne çıkanları

Adroid dünyasında hareketliliklerle ve yeni gelişmelerle dolu bir haftayı daha geride bıraktık. AndroidPIT ekibi olarak, her zaman olduğu gibi, bu gelişmeleri an be an sizlere yansıtmaya çalıştık. Şimdi ise haftanın önce çıkan haberlerini sizlerin için derliyoruz: Galaxy Note 3’ün Türkiye satışına başlanması, Nokia’nın 2014 yılında Android tabanlı telefonlar piyasaya süreceği yönündeki iddialar, Samsung’un yine önümüzdeki yıl Android ile yollarını ayırıp, kendi işletim sistemine geçeceği söylentileri, LG G2 - Sony Xperia Z1 karşılaştırmamız, HP’nin yeni Android tabletleri ve Samsung’un nostaljik akıllı telefonu Galaxy Golden haftanın öne çıkan haberleri arasında.

Google plus androidpit
© AndroidPIT

[Karşılaştırma] Hangisi daha iyi? LG G2 vs. Sony Xperia Z1

İş telefonumuza gelince hepimiz tutkuluyuzdur, Galaxy S4 mü iPhone 5 mi diye saatlerce tartışabilir, birbirimizin kalbini bile kırabiliriz. Bu doğrultuda, piyasaya yeni çıkan ve çok konuşulan iki cihazı, AndroidPIT ekibinde onları çok seven iki uzman yazarımıza kapıştırdık.

Haberin devamı için tıklayın.

lg2 z1 br teaser
Sizce hangisi daha iyi bir telefon? / © AndroidPIT

Samsung Galaxy Note 3 ön siparişle Türkiye’de satışta

Samsung’un yeni fableti Galaxy Note 3 ön sipariş ile Türkiye’de satışta. Samsung’un Türkiye satış distribitörü Avrupa TR garantisiyle gelen cihazın fiyatı, ön sipariş ile 2,199 TL.

Haberin devamı için tıklayın.

Note3onsiparis alt
© avrupatr.com

Samsung Android ile yolları ayırıyor mu?

Samsung Galaxy S5 iki tatla gelebilir: lezzetli, tanıdık Android ve denenmemiş ve tadılmamış Tizen. Samsung Galaxy S4 ile yeni Tizen yazılımının görücüye çıkarılmasının ardından, IBTimes yeni telefonun bazı versiyonlarının, Google’ın Android sistemi yerine, Samsung’a ait Tizen işletim sistemi ile çalışacağını iddia etti.

Haberin devamı için tıklayın.

tizen3 s4
Tizen. / © CNET

Nokia Android sisteme geçerek pazara dönüş mü yapıyor?

New York Times’ın haberine göre Nokia’nın bazı Lumia telefonları Android’le çalışacak şekilde tasarlanıyordu, ta ki Microsoft Nokia ile 7.2 milyar dolarlık mobil telefonlar ve servislerle ilgili anlaşma yapana kadar. Ama bu satın almaya rağmen söz konusu planların henüz rafa kalkmadığı ve ilk Android Nokia telefonların 2014’ün sonunda piyasaya çıkabileceği iddia ediliyor.

Haberin devamı için tıklayın.

Nokia Lumia 920 android
Android 4.3’le çalışan bir Nokia Lumia / © Nokia/AndroidPIT

HP’den dört yeni Android tablet

HP, tablet dünyasında hiç şanslı olamadı. Firmanın ilk tableti HP Slate 7’nin bıraktığı izlenim en azından bu yönde; etkileyici olmayan ve yeri göğü “inletemeyen”. Ama HP’nin hakkını vermek lazım; firma kolay kolay pes edeceğe benzemiyor!

Haberin devamı için tıklayın.

hp slate 7
Mevcut HP Slate 7 © HP

Samsung Galaxy Golden’ın ilk görüntüleri sızdı

Samsung’un Galaxy Golden’ını hatırlarsınız: Samsung’un kısa bir süre önce çıkardığı, çift ekranlı ve mobil telefonların altın çağını hatırlatan, midye görünümlü akıllı telefon. Cihaz henüz Kore dışına çıkmadığı için, ortada henüz çok fazla fotoğraf ya da video yoktu; fakat nazik okurlarımızdan biri sayesinde, cihazdaki “Telefon hakkında” (“About phone”) menüsünün bir ekran görüntüsü de dahil, birkaç canlı fotoğrafa ulaşma şansımız oldu.

Haberin devamı için tıklayın.

samsung galaxy golden feature
Samsung Galaxy Golden / © Sammobile

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!