This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Android dünyasında haftaya bakış

Genel olarak teknoloji, özelde de Android konusundaki tüm sıcak gelişmeleri ve gerek cihazlar, gerek uygulamalar konusunda işinize yarayabilecek ipuçlarını hafta boyunca sizlerle paylaşmaya çalıştık. Şimdi geçtiğimiz haftaya şöyle bir genel bakış atıp, mobil teknoloji alanındaki önemli gelişmeleri özetlemenin zamanıdır. 

01
© AndroidPIT

Google'dan üç tanıtım: Nexus 7, Android 4.3 ve Chromecast

Geçtiğimiz haftaya damgasını vuran olay hiç kuşkusuz 24 Temmuz Çarşamba günü Google'ın San Fransisco'da düzenlenen etkinliğiydi. Etkinlik, ikisi donanım biri yazılım alanında üç önemli Google ürününün tanıtımına sahne oldu. 

AndroidPIT olarak anı anına size aktarmaya çalıştığımız etkinliğin bombası, Google'ın ASUS'la ortak olarak ürettiği Nexus 7'nin yenilenmiş versiyonuydu. İlk kez bu etkinlikle resmi olarak görücüye çıkan cihaz, özellikle yüksek çözünürlüklü ve Full HD ekranı ve ilk versiyonda bulunmayan 5 megapiksellik arka yüz kamerasıyla dikkat çekti. 

Yenilenmiş Nexus 7'yle ilgili ilk izlenimlerimizi okumak için tıklayın. 

new nexus 7 promo
İşte Nexus 7! / © Google

Etkinliğin bir başka bombası da Android işletim sisteminin uzun süredir beklenen son sürümü Android 4.3'ün tanıtılmasıydı. Bir önceki versiyona göre çoklu-kullanıcı kısıtlamaları, Bluetooth Smart ve OpenGL ES 3.0 gibi ekstraları bulunsa da Android 4.3'ün meraklıların ayağını yerden kestiği söylenemez. 

Android 4.3'le gelen yenilikleri bu yazıda görebilirsiniz. 

Yeni cihazlara meraklı olanlar içinse Google etkinliğinin en heyecanlı kısmı, mobil cihazınızdan televizyona görüntü aktarmaya yarayan Chromecast oldu. Telefonunuzda bir şeyler yaparken, televizyondan YouTube ya da film seyretme lüksü sunan ve ABD'de 35 dolar gibi uygun bir fiyatla satışa çıkan cihazın Türkiye'ye gelip gelmeyeceği, gelecekse de ne zaman geleceği ise meçhul. 

İşte Chromecast'le ilgili ayrıntılar. 

chromecast screenshot clip
Google'dan yeni oyuncak: Chromecast! / © Google

Galaxy S4 meraklılarının dikkatine

Bu hafta AndroidPIT'te 2013 yılının en çok satan Android telefonu olan Samsung Galaxy S4'le ilgili iki enteresan yazı yayınladık. Bunların birinde Android dünyasında yeni olan ya da ilk akıllı telefonu Samsung Galaxy S4 olan teknoloji amatörleri için bir çeşit rehber hazırladık. Galaxy S4'ünüzü daha iyi tanımak, ilginç bilgi ve ipuçları edinmek istiyorsanız "Yeni başlayanlar için Galaxy S4" yazımızı kaçırmayın. 

Ayrıca S4'ün içinde ne olduğunu merak ediyorsanız, Berlin'deki bir akıllı telefon tamircisinde çektiğimiz videoyu da tavsiye ediyoruz. 

Yeni başlayanlar için Samsung Galaxy S4
[Video] Galaxy S4'ün içinde ne var?

GalaxyS4 purple1
Patlıcan renkli S4 yolda! / © Eprice

Diğer haberler

Bu önemli haberlerin yanısıra "crowdfunding" yöntemiyle üretilecek olan Ubuntu Edge markalı akıllı telefon, Türkiye pazarına girmeye hazırlanan mesajlaşma uygulaması Line, en iyi 5 zayıflama uygulamasını derlediğimiz yazı ve mor rengiyle göz alan yeni Galaxy S4'ün basına sızan fotoğrafları haftanın diğer ilginç gelişmeleri arasındaydı. 

1 Comment

Yeni yorum yaz:
  • Nexus 7 ikinci hali mukemmel olkus. Of ya keske nexus 7 alsaydim :) Sizce galaxy tab 2 7.0 mi yoksa ikinci nexus 7 mi? cevabi acikca belli olsa da yine de soralim yeter ki soru olsun :)

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!