This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
5 Shares No comments

Android dünyasından haftanın en çok ilgi çeken 5 haberi

Hafta başında Samsung Galaxy S5’te büyük bekleyiş sona erdi ve gelişiyle beraber yanında tartışmaları da getirdi. Çok fazla tutulmasa da iyi bir donanıma sahip olduğu ortada olan cihaz için bu seferse işler hiç kolay değil, çünkü onunla beraber tanıtılan çok dişli bir de rakibi var: Sony Xperia Z2. İşte Dünya Mobil Kongresi’ni geride bıraktığımız haftadan en çok ilgi çeken 5 haber.

top5 news2
© AndroidPIT

Samsung Galaxy S5

Samsung, beklentileri boşa çıkarmayarak yeni amiral gemisi Galaxy S5’i Barselona’da düzenlenen MWC etkinliğinde resmen duyurdu. Yılın en heyecanla beklenen cihazı parmak izi okuyucu, çok daha iyi bir kamera ve su geçirmez kasayla piyasaya çıkacak. Galaxy S5’in sürprizlerinden biri cihaza entegre edilen nabız-ölçer olurken, cihazın yeni kullanıcı arayüzü de iOS 7’nin “yayvan tasarım” anlayışını andırıyor.

Sony Xperia Z2: Daha iyi görüntü, daha yüksek ses

Sony'nin Barselona'da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi'nde görücüye çıkardığı yeni amiral gemisi cihazı Xperia Z2'yi sizin için inceledik. Görünüm itibarıyla neredeyse Xperia Z1'in bire bir kopyası gibi görünen cihaz, donanım özellikleri açısından da serinin bir önceki cihazından çok farklı değil. Z1'e göre cihazın en önemli artıları ise kamera ve ses kalitesindeki yenilikler.  

Samsung Galaxy S5'in fiyatı belli oldu!

Samsung'un bu sene heyecanla beklenen, fakat açıklandığında beklenildiği gibi “yürekleri hoplatamayan” yeni amiral gemisi Galaxy S5'in fiyatları belli oldu. İngiliz telekominikasyon operatörü Clove vergiler dahil 599 Sterlin'e (yaklaşık 2225 TL) ön siparişleri toplamaya başladı. (Haberin yapıldığı yarım saatlik süre zarfında İngiliz operatörü Clove 599 Sterlin olan fiyatı 550 Sterlin ( 2040 TL ) olarak güncelledi!) Amazon İspanya'da da beliren cihazın buradaki fiyatı ise aynı -730 Euro (yaklaşık 2225 TL) olarak belirlenmiş.

HTC One yılın en iyi telefonu seçildi

Her yıl Barselona'da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi (MWC) kapsamında dağıtılan Küresel Mobil Ödüller'in bu yılki sahipleri açıklandı. Şirket krizde olmasına rağmen HTC'nin popüler telefonu HTC One, yılın en iyi akıllı telefonu seçildi. 

WhatsApp sesli görüşme özelliğine kavuşuyor

Dünya Mobil Kongresi’nden yeni bir haber de WhatsApp’den geldi. Hızla büyüyen uygulama 2014 yılının ikinci çeyreğinde sesli görüşme özelliği alacak. Görünen o ki Facebook ile başlayan yeni ilişkisinin ardından artık WhatsApp’ı durdurmak bir hayli zor olacak.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!