This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Android dünyasından haftanın Top 5 haberi

Yine bir hafta daha ardımızda kaldı. Her zaman olduğu için sizlere en güncel bilgileri sunarak sizleri gelişmelerden haberdar etmeye, “yeni başlayanlar için Android” rehberlerimizle telefonunuzu nasıl daha verimli kullanabileceğinizi göstermeye çalıştık. Tabi aradaki onlarca haberden sizler için en ilgi çekici olanlarını hazırladık! İşte AndroidPIT.com.tr’nin en dikkat çekici top 5 haberi;

01
© AndroidPIT

1.Yeni başlayanlar için Android: Telefonunuzu kişiselleştirmenin yolları

Android telefonunuzu satın aldınız, temel özelliklerini öğrenip, o ilk şaşkınlık evresini atlattınız ve şimdi takımdaki ikinci yılını geçiren yabancı teknik direktör gibi telefona kendi damganızı vurmak, onu kendinize ait kılmak istiyorsunuz. İşte yeni başlayanlar için akıllı telefonunuzu kendinize ait hale getirmenin birkaç küçük yöntemi. 

androids
© etnyk/flickr.com

2.[Karşılaştırma] Galaxy S4 vs. LG G2

Samsung'un ülkemizde de bir hayli popüler olan amiral gemisi cihazı Galaxy S4'ü, geçtiğimiz aylarda piyasaya çıkan parlak cihazlardan LG G2'yle ayrıntılı olarak karşılaştırdık. Genel olarak bakıldığında G2 bir adım önde görünse de, S4'ün fiyatının daha uygun olduğunu da unutmamak gerekiyor. En iyisi karşılaştırma yazımızı okuyup kararı kendiniz verin.

LV1A5598
© AndroidPIT

3. Android 4.3 güncellemesi Galaxy S4’te de sorunlara neden oluyor

Samsung'un popüler cihazları için dağıtmaya başladığı Android 4.3 güncellemesinin Galaxy S3'ün ardından (ilgili haber) şirketin en çok satan telefonlarında biri olan Galaxy S4'de de sorunlara neden olduğu belirtiliyor. 

android 4 3 s3 problems
© AndroidPIT

4. İşte Samsung Galaxy S5’in metal kasası

Samsung hayranları yavaş yavaş heyecanlanmaya başlayabilirler. En sevdiğiniz markanın yeni nesil amiral gemisi modeli ucuz hissettiren plastik bir maddeden yapılmayacak. Sızan fotoğraflardan Galaxy S5’in sahip olacağı metal kasa görülmekte.

5. Android cihazınız ile daha iyi fotoğraf çekmenin yolları

Eskiden cep telefonlarına eklenen kameralar çok bir faydası olmayan süs aparatlarıydı ve bunlarla çekilen fotoğraflar herhangi bir dijital kamera ile çekilen fotoğrafların yanından bile geçemezdi. Fakat işler değişti ve bugün Google Android tabletler ve telefonlar 5MP ve üzerinde görüntü kaliteleri, LED flashları ve görüntü sabitleyicileri ile umut vaat eden sonuçlar verebiliyorlar.

beach
 © Evan Rapport (Google+)

Aslında artık telefonlardaki kameralar bayağı iyi durumda, öyle ki aniden fotoğraf çekmeniz gerektiğinde dijital kameranızı evde unutsanız bile fazla üzülmenize gerek kalmıyor. Fakat her seferinde iyi sonuç almak için bazı kuralları dikkat etmeniz gerekli. Bu yazıda bulanık görüntülerden nasıl kaçınılacağını, farklı ışıklarda flaşı nasıl kullanmanız gerektiğini, renklerin zıtlığını nasıl ayarlayacağınızdan bahsedeceğiz.

Umarız güzel bir haftasonu geçirirsiniz!

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!