This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
28 Shares 9 comments

Android’e Flash Player nasıl yüklenir?

Bize en sık gelen sorulardan biri, Adobe Flash Player’ın Android uygulamasının, 4.2 ya da 4.3 gibi en son Android versiyonlarının bulunduğu cihazlara nasıl yükleneceği.  Android cihazlara Flash Player yüklemek çok kolay ve birkaç basit adımda size göstereceğiz. Flash için hazırsanız, hemen başlayalım.

flash player android logo jelly bean
© Google/Adobe/AndroidPIT

Hazırlık

Başlamadan önce, Android ayarlarınızda, bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklemeye izin ver seçeneği seçili olmalı. Bunun sebebi Flash Player’ı Google Play Store’dan yükleyemiyor olmanız. Ancak bu kutucuğu içindeki tik işaretini, yüklemeyi tamamladıktan sonra geri kaldırmayı unutmayın.

  • Android'inizde Ayarlar’ı açın ve Güvenlik’e gidin.
  • Cihaz Yönetimi’nin altındaki Bilinmeyen Kaynaklar kutusunun içine tik koyup erişime izin verin.
  • Bu adım tamamlanınca, yüklemeye başlayabilirsiniz.
    ayarlarguvenlik
    Yüklemeyi tamamladıktan sonra Bilinmeyen Kaynaklar kutusunun içindeki tiki kaldırmayı unutmayın / © AndroidPIT

Flash Player'ı yükleme

Adobe uzun süre önce Google Play Store’dan Flash Player’ı kaldırdı ancak Adobe’un anasayfasında hala arşivlenmiş versiyonları var. Arşivlenmiş Flash Player versiyonları linkini bilgisayarınızda açın ve Android 4.0 arşivlerinde aşağı inip Flash Player’ı bulun. En son versiyonunu yükleyin (listede en yukarıda olan) ve telefonunuza kopyalayın.

Flash Player

Dosya arayıcısı/dosya yöneticisini açın ve Flash Player’ın APK dosyasını bulup, indirin. İşte bu kadar kolay! Yükleme tamamlandıktan sonra, Güvenlik ayarlarınızdaki Bilinmeyen Kaynaklar kutusundaki tiki kaldırmayı unutmayın.

flashplayerscreen
Dosya yöneticinizden ilgili dosyayı seçip, yükleyin / © AndroidPIT

Flash Player'ı kullanmak

Mobil websitelerde Flash içerik oynatabilmek için, gene de Flash’ı desteleyen bir web tarayıcısına ihtiyacınız var. Android için olan Google Chrome, Flash’ı destelemiyor ama Mozilla Firefox ya da Dolphin Browser gibi alternatifler, Flash’ı çalıştırıyorlar. Firefox ile Flash’ı kullanmak için, fazladan bir hamle yapmaya gerek yok. Flash yüklenince zaten Firefox’ta çalışıyor. Dolphin Browser’daysa önce Ayarlar’dan Flash plug-in aktive edilmeli. Bu da, Ayarlar > Sayfa içeriği ayarları > Flash Player > Her zaman açık, seçenekleri izlenerek yapılabilir.

İşte bu kadar. Artık Android akıllı telefonunuz ya da tabletinizde Flash Player’ı kullanabilirsiniz.

9 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!