This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

İşte Android cihazınız için en iyi 5 launcher

Telefonlarımızı nasıl daha farklı ve renkli hale getiririz? Bu soruya verilebilecek en iyi cevap: “Launcher kullanarak” olurdu. Milyonlarca seçenek arasından size en uygun başlangıç ekranı, ekran koruyucu, dosya, widget ve arayüzleri kullanarak cihazınızı istediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz. İşte sizin için seçtiğimiz en iyi 5 launcher.

AndroidPIT Launcher Teaser
Ne kadar farklı olabilir deme, dene ve gör! / © AndroidPIT

Apex Launcher

Apex Launcher şu anda Google Play Store üzerindeki en popüler launcherlardan biri. Bir milyonun üzerinde indirilen Apex Launcher, 4.5 ortalama ile yüksek bir beğenilme oranına sahip. Uygulama listemizdeki diğer uygulamalar gibi sınırsız başlangıç ekranı, tema ve ikon sunuyor. Eğer fazladan seçenek ve özellikler arıyorsanız paralı versiyonu da mevcut.

AndoridpIT Apex Launcher KitKat
Apex, rahat ve kullanışlı / © AndroidPIT/Apex
Apex Launcher Install on Google Play

Buzz Launcher

Buzz diğerleri ile karşılaştırıldığında anormal görüntüsü ile hemen dikkat çekiyor. Google Play Store üzerinde bir milyondan fazla indirilmiş olan Buzz edindiği 4.4 puan ortalamasının çoğunu acayip orijinal başlangıç ekranları ve ikonlarından kazanıyor. Eğer farklı bir ve yeni bir görünüm arıyorsanız hiçbir launcher Buzz ile kapışamaz.

AndroidPIT Buzz Launcher
Buzz'da daha önce kullanılan başlangıç ekranlarından bazıları / © AndroidPIT/Buzz
Buzz Launcher Install on Google Play

 
Action Launcher

Öncekiler ile karşılaştırırsak Action Launcher yeni bir launcher olarak görülebilir. Fakat yeni olmasına rağmen az zamanda dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Action, Google Play Store üzerinde 100 bin indirilme sayısına ulaşmış durumda ve 4.4 puana sahip. Tek bir ekran üzerinden tüm dosyalara ulaşma imkanı sunan Action bolca da widget seçeneği sunuyor. Eğer normal versiyonda olandan fazlasını ararsanız Action Launcher Pro’ya ücret ödeyerek sahip olabilirsiniz ki onun da puanı 4.5.

AndroidPIT Action Launcher
Action Launcher iddialı geliyor / © AndroidPIT/Action
Action Launcher 3 Install on Google Play

Nova Launcher

Çok büyük bir ihtimalle alternatif Android launcherların kralı. Nova herkesin telefonuna mutlaka bir yerden girmiştir ya da girecektir. Google Play Store’da beş milyonun üzerinden indirilme gibi muhteşem bir rakama ulaşan Nova 4.7 puana sahip. Aslında Apex ile büyük benzerlikler gösteren Nova’nın artısı launcherlara yabancı olan bir insan için çok daha kolay bir kullanım deneyimi sunması çünkü Nova ile hata yapmak gerçekten imkansıza yakın.

AndroidPIT Nova Launcher Beta Home
Nova kullanıcılarına muhteşem fırsatlar sunuyor, işte bu yüzden popüler / © AndroidPIT/Nova Launcher
Nova Launcher Install on Google Play

Next Launcher

Next muhtemelen 3D launcherlar arasında en havalısı. Listedeki diğer launcherlar ile karşılaştırıldığında sanki başka bir dünyadan hissi veriyor. Tüm iyi özellikleri bedava değil yani her şeyinden tamamen yararlanmak isterseniz para ödemelisiniz fakat yine de bedavaya sahip olabildikleriniz bile etkilemeye yetiyor. Eğer arayüzünüz ve temanız ileri teknoloji ürünü görünsün isterseniz Next hoşunuza gidecektir.

Link to Video

Next Launcher 3D Shell Lite Install on Google Play

Sizin kullandığınız ve önerebileceğiniz farklı bir launcher var mı?

10 comments

Yeni yorum yaz:
 • "Nova Launcher"ı uzun zamandır kullanıyorum. En stabil, şarj tasarruflu ve kişiselleştirilebilir launcher. KitKat ve Lollipop tema seçenekleriyle geliyor.

 • ersun ş. 12.Şub.2014 Link to comment

  en iyisi nova tel htc one x sense 5 ten daha akıcı 0 kasma hiç kasma yok

 • NEXT Launcher yerine hic degistirmek istemem

 • Emre B. 20.Oca.2014 Link to comment

  bi nebze karışıklıktan ve en önemlisi farklılıktan hoşlanan birisi TSF Shell 3D Launcher'i denemeli diye düşünüyorum...
  ücret olarak normalde pahalı ama şu sıralar indirimde, 8,90$ gibi bir fiyata alınabilir...
  burada verilen launcher'lar içinde de bence mutlaka bulunması gereken bir uygulamaydı...

 • nova launcher kurdum cokta begendim. Sadece bir sey yapamadim. Uygulamalar menusu cok karisik.Toparlamak ve klasor olusturmak istiyorum. Fakat bir turlu bulamadim. Yardimci olabilir misiniz?

  • Emre B. 20.Oca.2014 Link to comment

   nova ayarları - uygulama menüsü - uygulama menüsü gurupları. buradan sekme ve klasör adı altında iki ana başlık var... klasör falan oluşturulabiliyordu yanlış hatırlamıyorsam...bakmanızı tavsiye ederim...

 • next i tek geçerim. Diğerleri çok basit kalıyor. şahsen ben note 3 gibi bir telefona Apex ya da nova yüklemem

 • Nex Launcher 3D; hem görselleri, hemde kullanışlığı, hemde özellikleri ile muhteşem, ve benim nazarımda 1 numara...Üstelik stabıl...Marketteki bir çoğunu tecrübe eden biri olarak yorumluyorum...

 • En iyisi benim açımda Next Launcher 3D

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!