This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

Android için en iyi 5 müzik dinleme uygulaması

Bir çoğumuz Android cihazlarımızı müzik dinlemek için de kullanıyoruz. Ancak telefonunuza yüklediğiniz o güzelim şarkıları dinlemek için telefonuzla gelen standart müzik oynatma uygulamasını kullanmak zorunda değilsiniz. İşte sizin için seçtiğimiz 5 MP3 oynatıcı. 

spotify all access teaser 3
© AndroidPIT

Poweramp

Five Star
ARTILAR EKSİLER
 Çok sayıda ayar butonu ✕ -
10 band ekolayzer  
 Pürüzsüz oynatma performansı  
✓ Albüm kapağını entegre eden zarif tasarım  
 Tüm ana formatları destekliyor  
 Şarkı sözü desteği  

Android için tasarlanmış müzik oynatıcılar arasında en sevilenlerden biri olan Poweramp, her bakımdan ikna edici bir performan sunuyor. Uygulama işlevsellik bakımından beklentileri karşıladığı gibi sezgisel arayüzüyle kullanım kolaylığı da sunuyor. Ayrıca farklı temaları kullanarak uygulamayı kendinize ait kılmanız da mümkün. On bant ekolayzer ve birçok farklı ses dosyası formatıyla uyumlu çalışabilmesi de uygulamanın diğer artıları. 

top5 mp3 players1
Poweramp'ın neredeyse her şeyi yerli yerinde. / © AndroidPIT

PlayerPro Music Player

Five Star
ARTILAR EKSİLER
 Çok sayıda skin ve ilave ✕ -
Güvenilir şarkı sözü ve albüm kapağı indirme fonksiyonu  
 Kilit ekran widgetları  
✓ Scrobble desteği  
 ID3 etiketlerini uygulama içinden düzenleme opsiyonu  

Android müzik çalma uygulamaları arasında en popüler olanlardan biri de PlayerPro Music Player adını taşıyor. Şarkı çalarken Internet'e bağlıysanız şarkıların sözlerini ve albüm kapaklarını otomatik indirme özelliği bulunan uygulamayı kendinize göre özelleştirmeniz de mümkün. Şarkı etiketlerini doğrudan uygulama içinden düzenleyebiliyor, dinleme alışkanlıklarınızı senkronize etmek için Last.fm gibi sitelerle entegresyaon yapabiliyorsunuz. PlayerPro'nu sunduğu kilit ekranı widgetleri da uygulamanın temel işlevlerine hızlı erişim sunuyor.

top5 mp3 players2
PlayerPro'nun güzel taraflarından biri kilit ekran widget'ı. / © AndroidPIT

n7player Music Player

4 Star
ARTILAR EKSİLER
 Kullanıcı arayüzü ✕ Radyo ya da podcast desteği yok
 Albüm kapağı otomaitk yüklemesi  Şarkı sözleri için ekstra plug-in gerektirmesi

n7player tamamıyla farklı bir müzik dinleme deneyimi vaat ediyor. Uygulamanın kullanıcı arayüzü bulut sistemine göre düzenlenmiş ve çalan şarkının ve şarkıcının adı bir gazete küpürünü andıracak şekilde ekranınızda beliriyor. Ancak uygulamanın olumsuz taraflarından biri herhangi bir radyo fonksiyonunun bulunmaması ve doğrudan podcast indirmek için gereken senkronizasyondan yoksun olması. Buna rağmen, müzikseverler diğerlerinden tamamen farklı bir arayüz sunan bu ilginç uygulamayı en azından bir kereliğine denemeli. 

top5 mp3 players3
n7player diğerlerinden çok farklı bir kullanıcı arayüzü sunuyor. / © AndroidPIT

Rocket Music Player

4 Star
ARTILAR EKSİLER
 Çok sayıda ilginç özellik Birçok dosya formatı sadece PRO versiyonunda var
 Reklam yok  Radyo fonksiyonu bulunmuyor
Çeşitli tema ve tasarımlar  iTunes senkronizasyonu için ekstra plug-in gerekiyor

Rocket Music Player, özellikle ekstra özellikleriyle piyasanın dikkat çeken MP3 çalma uygulamalarından biri. İndirebileceğiniz çeşitli tema ve taslaklarla, Rocket Music Player kullandığı uygulamayı kendine göre düzenlemeyi seven kullanıcılara birçok seçenek sunuyor. Ücretsiz olan edisyonunda bu özelliklerden bir kısmı (mesela farklı ses dosyası formatlarını destekleme gibi) bulunmuyor olsa da, biz kendi denememizde bu oynatıcıdan memnun kaldık. Farklı etiket, playlist ve konumlara arasında ayrıntılı arama yapma özelliği de uygulamanın bir başka artısı. 

top5 mp3 players4
Rocket Music Player ilginç bir alternatif olarak denenebilir. / © AndroidPIT

Google Play Music

4 Star
ARTILAR EKSİLER
 Radyo dinleme özelliği ✕ Tüm özellikler için abonelik şartı
 Eksta senkronizasyona gerek yok  
 Dinleme alışkanlıklarına göre otomatik müzik önerileri  

Google Play Music, aboneliği olan kullanıcılar için son derece geniş bir müzik arşivinden "streaming" yöntemiyle müzik dinleme olanağı sunuyor. Ancak uygulamayı aynı zamanda telefonunuzun belleğindeki şarkıları dinlemek için de kullanabiliyorsunuz. Google hesabınızla senkronize olarak çalışan Google Play Music uygulaması, farklı cihazlar arasında uzun süren senkronizasyon işlemlerinin zahmetinden de sizi kurtarıyor. Ayrıca uygulamanın özelliklerinden biri de kullanıcının dinleme alışkanlıklarını göz önüne alarak sunduğu öneriler. 

google play music update kw 37
Google Play Music özellikle radyo özelliğiyle dikkat çekiyor. / © Google Play Store

Sonuç

Sonuç olarak, böyle durumlarda hep olduğu gibi herkes için tek bir uygulama söz konusu değil. Zevkinize göre yukarıda önerdiğimiz MP3 oynatma uygulamalarından birini seçebileceğiniz gibi, hiç kafa karıştırmayıp telefonunuzla hazır gelen müzik oynatıcıyı kullanmaya da devam edebilirsiniz. Bizim önerdiklerimiz dışında kullandığınız ve memnun kaldığınız bir müzik çalma uygulaması varsa, yorum kutucuğunda bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!