This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Tabletler ve akıllı telefonlar gitgide bilgisayarların yerini alırken oyun sektörü de bu akıma ayak uydurmaya çalışıyor. Savaş/Strateji oyunlarının keyfini çıkarmak için akşam eve dönmeyi beklemek istemeyenlere işte Android cihazlarında oynayabilecekleri en iyi 5 strateji oyunu.

Lejeune Bataille de Marengo
Çevrimiçi bir Napolyon olmak senin elinde

Plague Inc.

Birçok otorite tarafından çıktığı yılın en başarılı oyunu seçilen Plague Inc. fazlasıyla strateji gerektiren bir oyun. Oyunun bir farklı özelliği ise korkutucu düzeyde gerçekçi simülasyonu. Bir patojeni yönettiğiniz oyunda tüm dünyaya virüs bulaştırıyorsunuz tabi bunu yaparken oyun gerçekçilikten hiç sapmıyor. Oynaması çok zevkli olan bu oyun aynı kategorideki diğer oyunlara göreyse biraz daha zor.

jeu strategy android plague inc
© AndroidPIT
Plague Inc. Install on Google Play

Clash of Clans

Şimdiden bir fenomen haline gelmiş olan Clash of Clans savaş strateji oyunları sevenler için birebir. Klanını zafere taşımaya çalıştığın oyunda köyünü inşa edip, askerlerini eğitip ve diğer binlerce oyuncuyla çevrimiçi savaşlar yapabiliyorsun. Oyunun rekabetçi ortamı ise gerçekten bağımlılık yapabilir bu yüzden kendinizi çok kaptırmamaya dikkat edin.

clash of clans news 1
© AndroidPIT
Clash of Clans Install on Google Play

Hills of Glory 3D

İkinci Dünya Savaşı Avrupa’sında geçen oyunda Alman birliklere karşı Avrupa’yı kurtarma mücadelesi veriyorsunuz. Özellikle keyifli ve kaliteli grafikleri ile göze çarpan oyun 2013 Paris Oyun Ödülleri’nde yılın en iyi mobil oyunu seçildi. Eğer savaş strateji ve kule savunması tarzında oyunları seviyorsanız Hill of Glory 3D hoşunuza gidecektir.

jeu strategy android hills of glory
© AndroidPIT
Hills of Glory 3D Free Europe Install on Google Play

Hobbit: King of Middle-earth

Orta Dünya ve Tolkien eserleri ile uzaktan yakından ilgiliniz varsa, bu oyun sizi kendine bağlayacaktır. Elf ya da cüce ırklarından birini yönettiğiniz oyunda şehrinizi kuruyor, güçlendiriyor ve Orta Dünya savaşlarının bir parçası oluyorsunuz. Oynamak için ağ bağlantısı gerektiren oyunda dünyadan binlerce oyuncu ile ittifak yapabilir ya da savaşabilirsiniz. Goblin tehlikesine karşı savaştığınız oyunda aynı zamanda elfler ile cüceler arasında da her gün anlaşmazlık daha da artmakta.

jeu strategy android the hobbit
© AndroidPIT
The Hobbit: King Middle-earth Install on Google Play

Enemy Lines

Tanıtacağımız son oyun 5 yıldızlı yorumlara doymayan gerçek zamanlı savaş strateji oyunu olan Enemy Lines. Gelecekte geçen oyunda dünya birbirine girmiş durumda ve sizin de yapmanız gereken bu ortamda üssünüzü kurup ordunu güçlendirmek. Özellikle fütüristik temasıyla beğeni toplayan oyunda küllerinizden doğup düşmanından intikamını almak için uğraşıyorsunuz. Çok sık olarak güncellenen ve yenilikler gelen oyun sizi uzun süre boyunca kendine kilitleyebilir.  

jeu strategy android en territoire ennemi
© AndroidPIT

Sizin Android cihazınızdaki favori strateji oyununuz hangisi? Bize verebileceğiniz bir tavsiye var mı?

20 comments

Yeni yorum yaz:
 • Hobbit kom en iyi oyunlardan birisi ki 1 yildir oynuyorum ve gerçekten super

 • benhur 27.Eki.2014 Link to comment

  online oyunlar baģımlılık yapar
  derslerin içine eder
  işlerin içine eder
  ilişkilerin içine eder
  ona göre

 • Enes 26.Eki.2014 Link to comment

  end kral oyun European war 2 dir

 • slm, bu tip oyunlardan tek basina oynananlardan hangilerini tavsiye edersiniz. Online ya da grup istemiyorum

 • Age Of civilizations bence çok iyi

 • Clash of Clans acayip bağımlılık yapıyor, bu tarz oyunları sevmezdim ancak bu oyun yüzünden şarj dayanmıyor :)

 • bu sitenin tasarimi renkleri falan guzel lakin daha da guncel olursa sevinirem 1 gune nerdeyse 1 haber geliyor bence daha da iyi calismalisiniz.ama site guzel ve en esas kufur yok.

  • Can C. 10.Tem.2014 Link to comment

   Emil tavsiyelerin için teşekkürler, çok faso fiso haberleri almamaya çalışıyoruz haber akışını çok bozmamak için fakat önerilerin bizim için her zaman önemli

   • Haberler fasa fiso değil fakat yine de az haber çıkıyor. Bence uygulamanın kullanışlı arayüzü ile takipçilerini arttırma potansiyeli yüksek. Böyle güzel bir uygulamaya daha fazla haber yakışır.Google Playde de bu konuda yorumlar görüyorsunuzdur.

   • Can C. 10.Tem.2014 Link to comment

    Özgür haklısın haber akışını hızlanması gerekli, yakında hızlanacak da çok küçük bir hatırlatma yapacağım S5, M8 ve LG G3'ün gelmesiyle tüm dünyada teknoloji haberleri konusunda yaz tatili başladı diyebilirim fakat demek istediğini anladım ve kesinlikle dikkate alacağız.

 • aynn kigdom rush iyi :)

 • Samurai Siege. ..

 • kingdom rush en iyisi :)

 • Jungle Heat oynayanlar, kullanıcı adım CULT klan JurnaL bulun beni. :p

 • sizinle özel konuşabileceğimiz yer varmı ?

 • Anroid pit sitesinin tasarımı güzelmiş ,acaba siz mi yaptınız yoksa başkasınamı yaptırdınız?

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!