This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Android için Google Chrome 2013 Başında Güncelleniyor

Web browser camiasında Google Chrome'ın çıktığı ilk günden beri kendine çok saygın bir yer edindiği su götürmez bir gerçek. Ben her ne kadar sahip olduğum Android cihazlarımda genelde Mozilla'yı kullanıyor olsam da gün içerisinde mutlaka Google servislerini çok daha optimum bir şekilde sunmakta olan Chrome üzerinde de vakit geçiriyorum. Ana web tarayıcısı tercihimin Mozilla'ya kaymış olmasının altında yatan nedenlerin bir çoğu Chrome'da yer alan bir takım eksikliklerden kaynaklanmakta. Bu bağlamda Google'ın Android için Chrome üzerinde 2013 yılının başında gerçekleştireceğini açıkladığı güncelleme önem kazanıyor.

Android için Chrome uygulaması bugüne kadar tam 18 kere güncelleme aldı. Google'ın web tarayıcısının bilgisayar versiyonunda bugüne kadar gerçekleştirilmiş olan güncelleme sayısı ise 23. Android için geliştirilen Google Chrome'un kendisini çekici kılan özelliklerinin hemen hemen tümünün ilk versiyonda var olduğunu düşünüyorum. Ama ister istemez Google tarafından üzerine basa basa söylenen yeni güncellemenin getireceklerini de merak etmemek mümkün değil.

Benim Google'dan kişisel beklentim ise Android için Chrome'un yeni sürümünde PDF dosyalarının browser üzerinde açılabilmesi. Ayrıca bir Nexus 7 kullanıcısı olarak Google'ın Flash desteğini çekmiş olmasının benim Chrome'dan Mozilla'ya kaymamın en temel nedenlerinden bir tanesi olduğunu ve yeni güncelleme içerisinde bu alandaki eksikliğin giderilmesini beklemenin anlamsız olacağını belirtmek isterim.

Android için Google Chrome web tarayıcısını indirmek için buraya tıklaynız.

 

Fotoğraf: Volkan Emre / AndroidPIT

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!