This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Android güncellemeleri nasıl meydana çıkıyor?

Android için olan işletim sistemlerinin güncelleme süreçleri bazen can sıkıcı olabiliyor. Bunu en son LG G2'in KitKat'a kavuşma hikayesinde bile görebilirsiniz. Bazı üreticiler belli bir süre sonra desteklerini çekerken bazılarının da acele etmeleri ayrı sorun çıkartabiliyor. Peki üreticilerin bu güncellemeleri çıkarma süreçleri tam olarak nasıl ilerliyor? İşte meraklısı için biraz derine inme fırsatı.

update
© HTC

Mesela bir güncelleme duyurusundan sonra güncelleme cihazınıza gelene kadar tam olarak nasıl bir süreç işliyor? Çok belirsiz bir süreç olabilmesine rağmen HTC süreci adım adım değerlendirdi. Sürece çok yakından bakmak isteyenler için aslında müthiş bir infografik çalışması. İnfografiği burada paylaşmak isterdik ama acayip büyük ve çok uzun o yüzden siz en iyisi yeni bir sekmeden açıp arkanıza yaslanıp rahat rahat inceleyin.

Fakat özetlemek gerekirse, size gelen işletim sistemi 5 bölümle şekilleniyor ve size ulaşıyor: Değerlendirme, Geliştirme, Entegrasyon, Test ve Sertifikalandırma, OTA üzerinden uygulamanın piyasaya sürülmesi.

HTC One kitkat
© gsmarena

Bu infografiği bizimle paylaşan HTC’den de bir haber: One için Android 4.4 emin adımlarla yaklaşıyor ve süreç fena da ilerlemiyor fakat diğer modelleri için bunu söylemek zor çünkü süreç içerisinde kaybolmuş gözüküyorlar.

Kaynak: HTC

4 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!