This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Android dünyasından haftanın en çok ilgi çeken 5 haberi

Android dünyası için oldukça hareketli bir haftayı geride bırakıyoruz. Google Play Store’daki en popüler oyunlardan biri olan Flappy Bird kaldırılırken, Galaxy S4 sahiplerini sevindirecek KitKat güncelleme haberi Amerika’dan geldi. LG G Pro 2 3MB RAM ile beklentileri karşılarken, Samsung telefonların güncelleme tarihleri de basına sızdı. İşte Android dünyasında haftanın en çok konuşulan haberleri…

top5 news2
© AndroidPIT

LG G Pro 2 resmi olarak tanıtıldı! Snapdragon 800 3GB, RAM ve dahası

Bu senenin Mobil Dünya Kongresinin en önemli bombalarından birisi sayılan LG G Pro 2, etkinlik beklenmeden resmi olarak tanıtıldı. Muhteşem teknik özellikleriyle LG G Pro 2 tam bir Galaxy Note 3 düşmanı!  

lg g pro 2 teaser
İşte  LG G Pro 2. © LG

Flappy Bird kaldırıldı fakat APK’sı buradan indirilebilir

Flappy Bird, Android ve iOS’a çılgın bir giriş yaparak Vietnamlı geliştiricisi Dong Nguyen’e günlük 50bin dolarlık reklam geliri sağladı. Oyun iki haftadan kısa bir sürede on milyonun üzerinde indirildi ve korkunç bir popülerliğe erişti. Fakat bu popülerlik yanında sorunları da getirdi ve oyun Apple ve Android mağazalarından kaldırıldı. Fakat korkmayın, oyunun APK’sı hala mevcut. 

FlappyBirdDeath
© AndroidPIT

Android 4.4 güncellemesi alacak Samsung modelleri sızdı 

Samsung kullanıcıları muhtemelen güncellemeler konusundan en fazla bekleyiş içinde olanlar. Uymayan ya da geciken güncellemeler can sıksa da Samsung’un bu konu üzerinde çalıştığı da bilinmekte. İşte sızan yeni bir KNOX belgesi Android 4.4 KitKat güncellemesi alacak Samsung cihazları göstermekte. Belgede Galaxy Mega ve Galaxy S4 mini’nin Android 4.4 güncellemesi alacağı görülüyor.

SamsungKNOXndroid44
Galaxy S4 mini güncelleme alakacaklar arasında/ © sammobile

Ve sonunda Galaxy S4 KitKat güncellemesine kavuşuyor

Beklenen günler artık çok yakın, güncelleme vakti iyice yaklaştı. Galaxy S4 cihazlarınızı hazırlayın çünkü en son haberler Galaxy S4’ün bugün itibari ile güncel sürümü edinmeye başladığı yönünde.

s4 kitkat teaser
KitKat güncellemesi artık S4 sahiplerine daha da yakın. © AndroidPIT

Samsung'dan “5” göndermeli yeni TouchWiz görüntüsü

Tansiyonu yükselterek insanları meraklandırma niyetinde olan Samsung istediğini başarıyor! Sabah saatlerinde Samsung Mobile resmi twitter hesabından heyecanlandıran bir görüntü paylaşıldı. Yayılan görüntü Samsung'un yeni arayüzüne (TouchWiz ya da yeni bir arayüz) ait ikonların örneği olabilir.

Samsung s5 unpacked5
Hız, dış dünya, merak, eğlence, sosyal, tarz, gizlilik, spor, hayat. Bütün bunlar yeni Galaxy S5'e ithafen oluşturulmuş olabilir! Aynı zamanda yeni TouchWiz hakkında da ipucu veriyor olabilir!/ © Samsung Tomorrow

Böylesine hareketli bir haftayı geride bırakırken bakalım önümüzdeki hafta ne gibi gelişmeler göreceğiz. Dünya Mobil Kongresi'ne çok az bir zaman kala devler yeni telefonlarını tanıtmaya hazırlanıyorlar. Gelecek haftanın ilginç olacağı şimdiden görülebiliyor.

 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!