This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Android için Chrome: Beta Sürümü Google Play Üzerinde Yayınlandı

 Google sonunda Android için özel olarak tasarlanan Chrome web tarayıcısının beta sürümünü Google Play üzerinde yayınladı. Google aynı zamanda Android için Chrome'un versiyon numarasını bilgisayarlar için olana eşitlemek suretiyle bir düzenlemeye gitti.

Dün itibariyle Google web tarayıcısı Chrome'un bilgisayarlar için olanının 24'üncü sürümünün yayınlanmasına ek olarak Android için Chrome'un BETA versiyonunu da Google Play üzerinden indirilebilir hale getirdi. Android için Chrome'un beta sürümü içerisinde HTML5 desteğinin arttırılması ve de JavaScript işlem performansı geliştirmelerinin yanında hala bir çok eksiklik bulunmakta. Yeni web tarayıcısını Nexus 7 gibi donanım anlamında güçlü bir ve aynı zamanda Google tarafından geliştirilen bir cihazda kullanmama rağmen performans anlamında beklentilerimin pek de karşılanamamış olduğunu söylemek isterim. Yeni tarayıcı içerisinde Türkçe çevirilerin eksik olması başta olmak üzere bir takım hatalar bulunmakta. 

  
Android için Chrome Google Play üzerinden indirilebiliyor

Chrome Beta yüklemesinin sitem içerisindeki Chrome'un üzerine yazılamaması benim gözüme çarpan bariz eksikliklerden bir tanesi. Fakat bu noktada Google'ın henüz beta aşamasında bulunan Android için Chrome tarayıcısı üzerinde geliştirme çalışmalarına devam edeceğine ve de gerekli güncellemeleri bizlerle paylaşacağına eminim.

Android için Chrome tarayıcısını Google Play üzerinden indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Fotoğraflar: Google Inc. v.e / AndroidPIT

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!