This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

Android İçin En İyi 5 Mesajlaşma Uygulaması

Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla gelişen iletişim yöntemleri ile haberleşme adeta yeniden tanımlanıyor. Android telefon kullanıcılarının Skype’tan Gmail’e, Yahoo messenger’dan Facabook Chat’e ve daha bir çok farklı iletişim kaynaklarına uzanan iletişim yöntemlerinin çoğu zaman eş zamanlı kullanması gerekiyor. Tüm alternatif iletişim kaynaklarını tek bir uygulama halinde yönetilebilecek Android Uygulamaları arasından en popüler olan 5 tanesini okuyucularımız için mercek altına alıyoruz.

 

 

1. Imo Instant Messenger

 

Imo uygulaması Skype, Google Chat, ICQ, Windows Live Messenger ve hatta bilgisayarınızın iletişim servislerini ekleyebileceğiniz çoklu bir iletişime izin veren bir uygulama. Yapılması gereken tek şey ise imo’ya kayıt yaptırmak.

Bir çok mesaj uygulamasıyla sadece mesaj göndermenin çok ötesine geçen bir uygulama. Uygulama aynı zamanda Imo ağı içerisinde yer alanlar ile telefon görüşmesi yapmaya olanak tanıyor. Bu görüşmeler bağlantınızın kalitesine göre size görüntülü konuşmanıza izin veriyor.

Imo çok düzenli bir kullanıcı arayüzüne sahip. Bu anlamda uygulamanın kullanabilirliği çok yüksek.

İmo şu iletişim kaynaklarını destekliyor: Facebook, Google Talk, Skype, Windows Live Messenger, (MSN), ICQ, AIM, Jabber, Myspace

İyi:

• Ücretsiz, Reklam yok
• Çok farklı mesajlaşma uygulamalarına erişim
• Sesli aramaları destekleme (sadece imo ağı üzerinden)
• Sesli mesajları ve multimedya dosyalarını desteklemeKötü:


• Sesli aramaların sadece imo ağı ile kısıtlı olması

 

2. IM+

 

IM+ Uygulamasının kapsamı gerçekten geniş. Fakat tüm haberleşme kaynakları arasında çok özel bir yeri olan Skype’ı tüm fonksiyonlarını kullanabilmek için uygulamanın paralı sürümünü satın almanız gerekiyor (4.99$). Ayrıca Skype’ın Android uygulamasının da telefonunuza yüklü olması gerekiyor.

Skype uygulamasındaki terslik dışında IM+ , imo.im uygulamasına çok benzer.

IM+ ‘nin desteklediği programlar: Skype,MSN, Google Talk, Yahoo!, AIM, iChat, ICQ, Jabber, RenRen, mig33, SINA Weibo, Fetion.

İyi:


• Ücretsiz, Reklam yok
• Sesli mesajları ve multimedya dosyalarını destekleme

Kötü:


• Sesli mesajlar için Skype’ı kullanma zorunluluğu ve bu özelliğin paralı olması.

 

3. Trillian:

 


Trillian uygulamasını bilgisayarlarında kullanmakta olan kullanıcıların bu uygulamayı akıllı telefonda da kullanma imkanları var. Bu uygulamada fotoğraf imajlar çok kolay bir şekilde paylaşılabiliyor.

Trillian uygulamasının desteklediği programlar: AIM, Facebook, Google Talk, ICQ, Jabber, Windows Live, MySpace, Yahoo!

 

İyi:


• Halihazırda Trillian hesabı olanlar için kullanışlı


Kötü:• Trillian hesabı sahibi olma zorunluluğu var
• Reklamlar can sıkıcı
• Pro sürümü çok pahalı


 

4. eBuddy

 

Trillian ve eBuddy uygulamaları kesinlikle sadeliği sevenlerin tercih edeceği uygulamalar. eBuddy uygulaması sesli aramaları desteklemiyor fakat mesajlarınızı çok hızlı ve etkin bir şekilde okumanıza yardımcı oluyor.

Diğer mesajlama uygulamalarına kıyasla eBuddy en estetik görüntüye sahip olanı. Uygulama kullanımında maruz kalınan pop-upları uygulama geliştiricilerine biraz para vererek ortadan kaldırabiliyorsunuz.


 

eBuddy’nin desteklediği uygulamalar: MSN, Facebook, Yahoo!, MySpace,Gtalk, AIM, Hyves

İyi:


• Estetik görüntü
• Esnek kullanıcı arayüzü


Kötü:


• Rahatsız edici pop-up lar

 

5. WhatsApp:

 

WhatsApp uygulaması bir mesajlaşma uygulamasından beklenen her şeyi vermeye aday bir uygulama. Çok geniş bir kullanıcı kitlesi ve yaygın kullanıma sahip olan uygulama gerçekten çok iddialı. Özellikle SMS mesajlaşmalarınıza alternatif arıyorsanız WhatsApp tam size göre

Yukarıda sayılan diğer uygulamarın tersine WhatsApp uygulaması popüler mesajlaşma uygulamalarını bünyesinde toplamıyor fakat geniş kapsam içerisinde yer alan arkadaşlarınız ile yapabilecekleriniz gerçekten çok fazla. Video, resim, harita ve kontakları paylaşmak gerçekten çok kolay.

İyi:


• Çok geniş kullanıcı ağı
• Fonksiyonel kullanım alanı


Kötü:


• Güvenlik kaygıları

Sonuç:


Skype dahil olmak üzere birden fazla iletişim hesabını tek bir elden yönetmek istiyenler için imo.im uygulamasını şiddetle öneriyorum. Sadece SMS mesajlarınıza alternatif arıyorsanız o zaman WhatsApp gerçekten çok iyi bir seçenek oluyor. Bu iki uygulama dışındaki uygulamalara da şans vermeye değer.

 


 
 


 

 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!