This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Herkes yeni teknolojiler, yeni cihazlar ve yeni oyunlardan bahsediyor. Ancak klasiklere ne oldu? Geçmişe dönüp sandıktan zamanın en popüler oyunlarını çıkarmak isteyen tek ben değilimdir herhalde. Çocukluğumdan hatırladığım ve Play Store bulduğum oyunlar şu şekilde.

Google Play
© Under Linux

Minesweeper Classic (Mines)

Tüm günü bu oyun başında geçiren kaçımız varız? Doğruyu söylemek gerekirse, bilgisayarımın başında bir o kutuya, bir bu kutuya tıklayarak oyunu keşfetmek için saatler harcadığımı bilirim. Her seferinde bir bombaya denk gelir ve mutsuz surat ikonuna maruz kalırdım. Oyunun amacını keşfettikten sonra müptelası oldum. Google Play’de bir çok mayın tarlası uygulaması var ve bu oyunun çok çılgın grafiklere, özel efektlere ihtiyacı yok. Her biri idare eder ama ben Minesweeper Clasic’i seçtim.

Minesweeper Classic (Mines) Install on Google Play

Tetris

Bu oyunun pek bir tanıtıma ihtiyacı yok. Hepimiz en az bir kere oynamışızdır. Ancak oyun hakkında görüşler ikiye ayrılıyor. Çok büyük bir heyecanla oynayıp, onsuz yapamayanlar var ancak acayip sıkıcı bulanlar da mevcut. Cand Crush Saga sizce de tetrisi andırmıyor mu? Tabii ki bir sürü tetris uygulaması var ama ben biraz da füturist bir versiyonunu seçtim. Bakalım beğenecek misiniz?

TETRIS® Install on Google Play

Pinball Classic

Pinball bir klasik. Karmaşık bir labirentteki zıplayan bir top, tüm bir nesli ekrana kitledi. Göz kapaklarını kapattığında bile o zıplayan topu gören arkadaşlarımı bilirim. Tabii ki böyle bir oyun Google Play’in gözünden kaçacak değil.

Pinball Classic Install on Google Play

PAC-MAN +Tournaments

Doğruyu söylemek gerekirse bu oyunu hiç sevemedim. Can sıkıcı olduğundan değil. Acayip stresli olduğundan. Beni yemek isteyen canavarlarla dolu, pek kaçacak yerim olmayan bir labirentte kaçışmak bana göre değil. Başımda yeterince beyaz saçım var, sağ olun almayayım. Ancak video oyunlarının bir diğer klasiği olan Pac Man’i paylaşmazsak da olmaz. Orijinal oyunun grafiklerini andıran bu uygulama dikkate değer.

PAC-MAN Install on Google Play

Battelfriends - Amiral Battı!

Bir deniz savaşı klasiği olan ve beyin kıvrımlarımızı yakarak oynadığımız, gençliğimizin oyunu Amiral Battı’yı bulmasaydık olmazdı. Bu modern versiyonunu eminim çok seveceksiniz.

BattleFriends: Amiral Battı! Install on Google Play

Burada oturup tüm sevdiğim oyunları listeleyebilirim ancak sonu gelmez. Sizin zamanında oynadığınız ve şimdi Play Store’da bulmayı başardığınız hangi oyunlar var? Bizimle paylaşın.

2 comments

Yeni yorum yaz:
  • tarik45 18.Kas.2014 Link to comment

    paylaşım için teşekkürler...

  • retro oyunları çok seviyorum. 1gb'lık oyunlardan çok daha eğlenceli bence. daha bugün "lumber jacked" oyununu bitirdim. tavsiye ederim güzel oyun. yukarıdaki oyunları da deneyeceğim.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!