This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Seyahat planlamak zor iştir; hele ki bütçeniz kısıtlıysa. Ama işinizi biraz olsun kolaylaştırmak amacıyla, sizin için en iyi tatil uygulamalarını araştırdık. Bu uygulamalar sayesinde, ucuz uçak biletleri bulacak, ucuza hatta ücretsiz konaklayabilecek, gittiğiniz ülkenin parasının değerini bilecek, hatta dilini bile çat pat konuşabileceksiniz. İşte sizin için seçtiğimiz en iyi seyahat uygulamaları.

Google plus androidpit
© AndroidPIT

Nasıl giderim?

Kayak uygulaması sayesinde istediğiniz ülkeye gidebilirsiniz.

Kullanımı basit, tasarımı sade ve gerçekten de işleyen, uçak bileti rezervasyonu yapan bir uygulama bulmak zor. Web sitesi olarak Kayak’tan daha iyi siteler var ama en iyi mobil uygulaması bence Kayak. Android cihazlarınıza ücretsiz yükleyeceğiniz bu uygulama sayesinde, uçak biletinizi en uygun fiyata alın. Aynı zamanda Kayak’la araba kiralayıp, otelde rezervasyon da yapabilirsiniz.

kayak
© AndroidPIT

Not: Bu uygulama İngilizce’dir.

Nerede kalırım?

CouchSurfing uygulaması sayesinde istediğiniz ülkede, enteresan insanlarla tanışıp, onların evinde konaklayabilirsiniz.

CouchSurfing, özellikle gezginler, macera düşkünleri ve öğrenciler için muhteşem bir sosyal ağ. Yüz bin şehirde 6 milyon üyesi olan bu gezgin ağını Android cihazınıza indirebilirsiniz. Farklı ülkelerden arkadaşlar edinebilir, onların evlerinde ücretsiz kalabilir ya da evinizde konaklamaları için kanepenizi dünyaya açabilirsiniz. Birlikte şehirde buluşup partilere gidebilir, yemek yiyebilir ve dostluklar kurabilirsiniz. Kişilerin profillerindeki yorumlar ve onaylama sistemi sayesinde güvenilir olup olmadıklarını öğrenebilirsiniz. Bir an önce üye olun ve bu ücretsiz uygulamayı indirin.

couchsurfing
© AndroidPIT

Not: Bu uygulama İngilizce’dir.

Hostelbookers sayesinde en uygun hostel fiyatlarını görüp, yer ayırtabilirsiniz.

Sırt çantanızı takın ve yola çıkın. Hostelbookers’a 3000’den fazla Hostel üye ve çok ucuz fiyatlara istediğiniz yerde konaklayabilirsiniz. Hostelbookers sizden yer ayırtma parası kesmiyor ve hostele gittiğinizde ücreti ödüyorsunuz. İsterseniz 10-15 kişilik yatakhanelerde 10 TL gibi fiyatlara kalın, isterseniz çift kişilik odalarda 50 TL civarında fiyatlara kalın. Tabii ki, şehirden şehire fiyatlar değişiyor ancak benim bulduğum, en ucuz seçenekleri bulan ücretsiz mobil uygulama Hostelbookers. Kalacağınız hostelde daha önce kimler kalmış, memnun kalmışlar mı, yorumlardan öğrenin. Düşük bütçeyle seyahat edenler için ideal.

hostelbookers
© AndroidPIT

Not: Bu uygulama İngilizce’dir.

Nasıl anlaşırım?

Tek ihtiyacınız olan, Talking Translator gibi, konuşan bir sözlük.

Dilini bilmediğiniz ülkeye gitmekten çekinmeyin. Talking Translator sayesinde, sözlük cebinizde. Sesli olarak cümleyi telaffuz edin, istediğiniz dile çevirsin. Aynı zamanda bilmediğiniz kelimeleri yazıp da, anlamını öğrenebilirsiniz. Günün kelimesi uygulamasıyla, her gün kelime haznenizi biraz daha genişletin. Uygulamanın tasarımı sade ve kullanımı çok kolay.

translator
© AndroidPIT

Not: Bu uygulama İngilizce’dir.

Acaba Euro ne kadardır?

Döviz çevirici uygulaması XE Currency’i cebinizde bulundurmakta fayda var.

Döviz almadan önce XE Currency’e bir göz atın. Dolar, Euro ve daha birçok para birimi ne kadar, bilin. Sonra niye ben pahalıya satın aldım diye yanmayın. Kendinize göre uygulamanın ayarlarını değiştirin, para hareketlerini grafik şeklinde görün. XE Currency ücretsiz ama size çok para kazandıracak bir uygulama.

xecurrency
© AndroidPIT

Not: Bu uygulama İngilizce’dir.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!