This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 5 comments

Android için Microsoft Office 2013 Yılında Geliyor

 Microsoft Ofis programları hiç şüphesiz bir şekilde PC camiası içerisinde kendi alanında maruz kaldığı her türlü eleştiriye rağmen en çok kullanılan ve de sevilen ofis uygulamaları olma özelliğini taşıyorlar. Android platformuna herhangi bir uyarlaması bulunmayan ve bu bağlamda da Android kullanıcılarının kendisine alternatif programlar kullanarak işlerini gördükleri Microsoft Ofis Uygulamaları 2013 yılından itibaren tam anlamıyla Android’e entegre yazılımlar ile mobil cihazlarda da kullanılıyor olacak.

 Microsoft’un kendi Windows 8 tabletlerini piyasaya sürmesinin arifesinde sızan Android ile uyumlu çalışabilecek Microsoft Ofis uygulamaları hakkındaki bu haber kulağa biraz tuhaf gelmiyor değil aslında. Yani Windows 8 işletim sistemli bir tablet bilgisayar almak isteyen kullanıcının en önemli motivasyonlarından birisi bence Microsoft Ofis Uygulamaları’na mobil cihaz üzerinden tam erişime sahip olabilmek. Fakat öte yandan mobil cihaz sektörünün büyüklüğü ve bu sektör içerisinde akıllı telefonların tablet bilgisayarlara göre olan oransal baskınlığı Microsoft’un  Ofis Programlarını herkese açmasını ticari açıdan daha fazla cazip kılıyor. Sonuç olarak Microsoft dediğimiz firmanın esas işi yazılım üretmek ve de satmak. Bu yüzdendir ki Microsot aynı zamanda Android ile beraber İOS platformuna da yeni yazılımlarına erişim hakkı tanıyor.

Android kullanıcıları için 2013 yılı içerisinde gelecek olan Microsoft Ofis Uygulamalarına mobil cihazlardan tam erişim seçeneği çok olumlu bir haber. Zira özellikle Excel gibi iş dünyasının olmazsa olmazı bir programa sürekli bir erişime sahip olmak bir çok profesyonel için çok arzu edilen bir olgu.

Gelelim haberimizin kaynağı olan açıklamaya. Microsoft’un ürün müdürü Petr Bobek. ‘in Çek Cumhuriyeti’nde katıldığı bir etkinlikte vermiş olduğu demeçlerde ofis uygulamalarının değişik mobil işletim sistemi platfomlarına 2013 yılının Mart ayı civarında piyasada olacağına işaret etti. Böylece yıllardır düşlenen Ofis uygulamalarının mobil cihazlarımıza girmesine ramak kaldığını öğrenmiş olduk.

5 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!