This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 6 comments

Android için Microsoft Ofis'in Gelişi 2013 Ortasını Bulabilir

Microsoft Ofis programları hiç şüphesiz bir şekilde PC camiası içerisinde kendi alanında maruz kaldığı her türlü eleştiriye rağmen en çok kullanılan ve de sevilen ofis uygulamaları olma özelliğini taşıyorlar. Android platformuna herhangi bir uyarlaması bulunmayan ve bu bağlamda da Android kullanıcılarının kendisine alternatif programlar kullanarak işlerini gördükleri Microsoft Ofis'in Google Play'e geliş tarihinin 2013 yılının ilk yarısında, Mayıs civarı olacağı bilgisi önemli teknoloji portallarına sızdı.

 

 

 

(c) Microsoft

Geçtiğimiz ay içerisinde yine bu konu ile geçtiğimiz bir haberimizde Microsoft'ün ürün müdürü Petr Bobek'in Çek Cumhuriyeti'nde vermiş olduğu bir demeçte Microsoft Ofis'in Android uygulaması olarak kullanıcılarla buluşması tarihinin Mart 2013 olabileceğini söylemiştik. The Verge üzerinde bu konu ile ilgili sağlam kaynaklardan alınan istihbarata göre ise çıkış tarihinin Mayıs'a kaymış olması durumu söz konusu.

Bu arada yine yakın zaman önce yapılan Windows 8 tanıtımında yeni Microsoft 2013'ü ucundan görme şansım olmuştu. Microsoft başta Windows olmak üzere tüm uygulamalarını dokunmatik ekranlı mobil cihazlara uyarlayarak bu piyasayı ne kadar ciddiye aldığını ortaya koymuştu. Bu noktada bence Microsoft'un Android cihazlara uyarladığı Ofis 2013 uygulamaları bu alanda yıllardır kendisine alternatif olarak tasarlanan uygulamaları pazarın dışına atabilir.

Microsoft 2013 resmi olarak piyasaya çıktıktan sonra anlam kaybederek kullanıcı sayısında azalma tehlikesi ile karşı karşıya kalabilecek mevcut alternatif ofis uygulamarı arasından öne çıkanlar ise şu şekilde:

2013'ün ilk yarısında gelecek olan Microsoft Ofis 2013'ün ücretsiz olma ihtimali bence yok denecek kadar az. Bu yüzdendir ki bu uygulama klasmanının en önemli oyuncularının başını çekecek olacak olan Microsoft'un belirleyeceği fiyat aynı zamanda rekabeti de tayin ediyor olacak. Sizce Microsoft'un belirleyeceği fiyatın üst seviyesi ne olabilir? Microsoft 2013 uygulamasının sizin tercihlerinize göre satın alınabilecek fiyat aralığı nedir ?Fotoğraf hakları: Microsoft

6 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!