This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Android İçin TomTom Navigasyon Yayınlandı. Satın Almaya Değer Mi?

TomTom... İstanbul taksicilerinin favori navigasyon cihazı. Herhalde bu yüzden de olacak, ne zaman navigasyon cihazı dense aklıma ilk TomTom geliyor. Aslına bakarsanız TomTom otomativ navigasyon sektörünün globalde lider firması ve sonunda Android için bir navigasyon uygulaması yayınladı. Peki Google Maps dururken bu uygulamayı kullanmaya değer mi?

Google Maps şu an bir navigasyon uygulaması olarak son derece iyi. Fakat kendisinde olmayan ama TomTom'da olan bir özellik var. O da "Offline Navigasyon". Eğer yabancı bir memlekette iseniz Google Maps'i kullanmak size çok pahalıya mal olabilir. Fakat TomTom size gideceğiniz yerin haritasını indirmenizi ve gittiğinizde offline olarak kullanmanızı sağlıyor.

Uygulama ucuz değil. Satın almak istediğiniz bölgeye göre 35 ve 49 Euro arasında bir meblaya denk geliyor. Google Play'deki haritalardan bazıları şunlar: Türkiye, Polonya, Batı Avrupa, Doğu Avrupa, Yeni Zelanda, Avrupa, Güney Doğu Asya, Yunanistan, Brezilya, Kuzey Amerika... bunlar indirmeye hazır.

Fakat indirmeye başlamadan önce şunu bilmelisiniz ki uygulama sadece 800 x 480 ve 854 x 480 çözünürlüklü telefonlarda çalışıyor. Güncellemeyle ileride bu sorun giderilecek fakat bu demek oluyor ki şimdilik Galaxy Nexus, Galaxy S3 ve HTC One X gibi telefonlarda bu uygulama çalışmıyor.

Uygulamaya bir göz atmak ve indirmek isterseniz bu linke tıklayabilirsiniz. (Telefonunuzun uygulamayı çalıştırabilecek çözünürlükte olduğunu kontrol etmeyi unutmayın.)

Resim: mylifescoop.com (Eric tarafından düzenlendi.)

Kaynak: The Verge

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!