This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Android için YouTube 5.0: Neler değişti?

Google, popüler video uygulaması YouTube'un güncellemesini dağıtmaya başladı. Versiyon 5.0 adı verilen yeni YouTube uygulaması hem görünüm anlamında, hem de fonksiyon anlamında birçok yenilik getiriyor. İşte Android için YouTube'un yeni yüzü. 

youtube apk3
© Youtube

Google'ın geçtiğimiz hafta güncellenen Google + uygulamasının ardından sıra aynı şirketin popüler video uygulaması YouTube'un Android versiyonuna geldi. YouTube 5.0.21'le birlikte karanlık günler geride kalıyor ve YouTube'un Android uygulaması, başta Google Now olmak üzere artık diğer Google uygulamalarından alışmış olduğumuz yepyeni ve eskisinden çok daha parlak renkli bir tasarıma kavuşuyor. Ayrıca bu güncellemeyle birlikte uygulamanın ikonu da yenilenmiş durumda. Artık ikonda YouTube yazısı değil, sitenin logosundan da bildiğimiz ve evrensel bir sembol olan "Play" butonunun simgesi görünüyor. 

youtube in app multitasking
Yeni versiyonda, seyretmekte olduğunuz videonun sol üst köşesindeki butona basarak, sağ altta görünen bir ikon haline dönüştürebiliyorsunuz. / © AndroidPIT

Yenilikler 

  • Yeni kullanıcı arayüzü
  • Çoklu uygulama çalıştırma özelliği
  • Hızlı erişimle geliştirilmiş slide-out navigasyon
  • Şarkı listesi arama seçeneği
  • 7 inçlik tabletler için yeni dizayn
youtube 5 0 android2
İşte  YouTube Android uygulamasının yeni tasarımı. / © AndroidPIT

Google, YouTube Android güncellemesini parça parça dağıtacak. Tek seferde yeni YouTube'a sahip olmak istiyorsanız, güncellemeyi aşağıdaki linke tıklayarak indirebilirsiniz:

YouTube (Versiyon 5.0.21)

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!