This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
Authored by:

Android'in Mimarı İstifa Etti

Authored by: Gökhan G. — 14.Mar.2013

Android gibi gelmiş geçmiş en iyi teknolojilerden birini yaratan, onu dünya çapında en çok kullanılan mobil işletim sistemi haline getiren ve bu başarının gizli kahramanı diyebileceğimiz Andy Rubin istifasını açıkladı.

andy rubin

Tabii ki teknolojiyle yakından ilgilenenler için Andy Rubin son derece tanınan bir isim fakat hiçbir zaman Bill Gates veya Steve Jobs gibi meşhurlar listesinin arasına girmedi. Gerçi Gates ve Jobs'un yaptıkları belki Rubin'inkiyle karşılaştırılamaz ama yine de nerden baksanız şu an yarattığı mobil işletim sistemi Android dünya çapında en çok kullanılan mobil sistem. 

Andy Rubin Android ekip başkanı olarak çalıştığı görevinden istifasını email yoluyla çalışma arkadaşlarına duyurdu. Emailinde 2007 Kasım ayında başladıkları Android işinin bugüne bakıldığında Android ile çalışan 750 milyonun üzerindeki Android cihazla inanılmaz bir hızla arttığını belirtti. 

Andy Rubin ayrıca girişimci ruhunu kalbinde sürekli taşıdığını ve kendisi için Google'ın başka bir departmanında çalışmanın doğru zaman olduğunu bildirdi.

(Fotoğraf hakları: Engadget)

Kaynak: wsj blogs

Studied Computer Engineering for 2 years but then switched to Economics. Currently pursuing a Master´s degree in International Economics. His passion for technology dates way back to his childhood, which lead him to do two internships with Turkish mobile carriers Avea and Turkcell before joining AndroidPIT in June, 2012.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!