This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Google tarafından geliştirilen mobil işletim sistemi Android piyasaya sürüleli tam 5 yıl oldu!  Bu süre içerisinde Android; dünya akıllı telefon piyasasının %75'ini kontrol altına alarak teknoloji tarihinin şahit olduğu en önemli gelişimlerden bir tanesinin altına imzasını attı. Android'in zirveye yolculuğunda kilometre taşı niteliğindeki cihazlar ile yarattıkları büyük beklentileri karşılamayan telefonlar içerisinden öne çıkanları incelediğimiz analizimizin teknoloji meraklılarının ilgisini çekececeğini düşünüyoruz. Android'in ve de Android kullanan akıllı telefonların son 5 yıl içerisinde göstermiş olduğu evrimi adım adım ortaya koyan infografiğimizi bu yazının devamında bulacaksınız.

Android'in son 5 yıldaki yolculuğunda yer yer kazalar olmuş olsa da zirveye doğru tırmanış hız kesmeden devam ediyor / (c) AndroidPIT

Bundan tam 5 sene önce Google yeni bir mobil işletim sistemi geliştirdiğini ilan ettiğinde kimse Android'in dünya teknoloji piyasası üzerindeki etkisinin bu kadar büyük olabileceğini tahmin edemezdi. Yukarıdaki infografiğimizde kronolojik sıraya göre piyasaya sürülen ve de bu piyasanın gelişiminde önemli rol oynamış olan cihazları görmektesiniz.

Android'in zirveye yolculuğunda kilometre taşı olmuş cihazlar hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz AndroidPIT platformu üzerinde bu cihazlarla ilgili yayınlanmış yazılara ulaşmak için aşağıdaki başlıklara tıklayabilirsiniz.

Android'in Zirve Yolcuğu'nda beğeni kazanan cihazlar:

Android'in Zirve Yolculuğu'nda hayal kırıklığı yaratanlar:

Android'in zirveye yolculuğunda kendisine eşlik eden önemli cihazları kullandığımız infografiğimiz hakkındaki düşüncelerinizi yorumlarınızla bizlerle paylaşmaktan çekinmeyin.  Söz konusu değişim içerisinde bizim atladığımız ya da sizin zirve tırmanışı içerisinde yer alması gerektiğini düşündüğünüz cihazlar var mı? Cevabınız evet ise bu cihazlar hakkındaki düşünce ve tecrübelerinizi belirtiniz.

 

(Infografik: Andrei S. Exod/AndroidPIT)

8 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!