This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

iPhone’un içine Android kaçmış; Oppo R1!

Son günlerde adından sıkça bahsettiren Çinli akıllı telefon üreticisi Oppo yeni modeli R1’i tanıttı!Ortasınıf Oppo R1’in en dikkat çekici özelliği ise iPhone’a benzemesi! (kaynak Çin olunca çok şaşırmamışsınızdır sanırım) “iPhone görünümlü” R1’in Android işletim sistemi barındırması ise onu (kimi) kullanıcıların hayallerini süsleyen cihaza dönüştürüyor.

Oppo R1 4
/ © Oppo

Tabikide başarılı akıllı telefon üreticisi Oppo’yu taklitçilikle suçlamak istemem fakat şirket tarafından basına verilen resimlere baktığınızda ne demek istediğimi sizlerde anlıyacaksınız!

Gelelim görünüşü dışında telefonun diğer özelliklerine; Oppo R1 720p çözünürlükte 5-inç ekran barındırıyor. Dört çekirdekli MediaTek işlemciye sahip akıllı telefonun bir de 8MP arka kamerası ve 5MP ön kamerası bulunuyor. 7.1 mm kalınlığındaki cihazın ağırlığı ise 140 Gram. 1 GB büyüklüğünde bellek (RAM) barındıran cihazın depolama kapasitesi ise yaklaşık 16GB. Cihazın Avrupa fiyatı 300 Euro (Yaklaşık 860TL) olacak bu telefonun ülkemizde satışa çıkması halinde özellikle fiyatıyla başarılı satış rakamlarına erişebilir. Telefonun resimlerine aşağıdaki galeriden erişebilirsiniz.

Sizin Oppo hakkında görüşleriniz neler? Çinli üretici ürünlerini Türkiye pazarına sunarsa almayı düşünür müydünüz?

Galerize bu linkten de erişebilirsiniz.

Vasıtasıyla Mobilegeeks Kaynak: Oppo

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!