This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 2 comments

Android Jelly Bean'li Cihazlar Ice Cream Sandwich'lileri Geçti

Google tarafından periyodik olarak açıklanmakta olan Android işletim sistemli cihazlar içerisindeki sürüm dağılımları tablosu güncellendi. 14 günlük bazda güncellenmekte olan Android sürümleri arasındaki dağılım tablosunda Jelly Bean işletim sistemli cihazların sayısı ilk defa Ice Cream Sandwich'i geride bırakarak ikinci sıraya yerleşti.

Android verbreitung

Google Nisan 2013'den bu tarafa Android sürümleri arasındaki dağılımı hesaplama da yeni bir yöntem geliştirdi. Buna göre Google Play üzerine yapılan ziyaret sayısı yerine uygulama indirmeleri esas alınıyor. Geliştiricilerin ilgisini çekebilecek bu yeni yöntemin ortaya koymuş olduğu dağılım ise Android'in en güncel sürümü olan Jelly Bean'in oldukça yaygın bir kullanım alanı olduğunu gözler önüne seriyor.

android verbreitung 2

Yukarıdaki tabloda yer alan Android sürümleri arasındaki en güncel dağılımı yansıtan tablonun yorumuna geldiğimizde Android 2.3 Gingerbread sürümlü cihazların oranının %38.5 ile hala bir numara olduğunu görüyoruz. Android'in geçtiğimiz sene içerisinde tanıttığı Android Jelly işletim sistemli cihazların pastadan aldığı pay ise %28.4 ile üçte bire giderek yaklaşıyor. Android 4.0 ile 4.0.4 arasında uzantıya sahip olan Ice Cream Sandwich'li cihazların payı ise %27.5 ile Jelly Bean'in hemen gerisinde.

Cihazınızda hangi Android sürümü yer alıyor?
View results

 

Grafikler: Google

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!