This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Birçok Android kullanıcısının telefonu ya da tabletinde en azından bir tane sonsuz koşu oyunu vardır. Genelde hepsi aynı konsepti içerirler; eğlenceli ya da sevimli karakterler, yeni bonuslar ve ekstra ödüller, ilginizi devamlı canlı tutacak ortamlar ve hikayeler. Peki sizce 2013 yılının en iyi sonsuz koşu oyunu hangisi? Eğer henüz karar veremediyseniz, işte size en iyilerini keşfetmeniz için bir iyi bir fırsat.

androidpit endless runner app teaser
 © AndroidPIT

Temple Run 2

İlki fazlasıyla ünlü olan Temple Run’ın ikinci versiyonu ilkinden de iyi. Çökmekte olan bir çöl tapınağında geçen oyunda, karakteriniz engelleri geçmeye çalışırken aynı zamanda daha büyük ve kötü maymunlardan kaçıyor. Bu elbette Imangi Studios tarafından üretilen bu kategorideki tek oyun değil. Temple Castle Run. Temple Run: Oz, Temple Run: Brave ve fazlası size birkaç saatlik eğlenceyi getiriyor.

Temple Run 2 Install on Google Play

Subway Surfers

Kahramanımız küçük bir sokak çocuğu ve metro tünellerinde güvenlik görevlilerinden kaçıyor. Güvenlik görevlileri yılbaşı, Cadılar Bayramı gibi dönemlere göre kostüm de değiştiriyorlar. Oyundaki karakteriniz, Jake, bonusları toplarken aynı zamanda metroların tavanları ve engellerden de atlamak zorunda. 

Subway Surfers Install on Google Play

Jetpack Joyride

Fruit Ninja’nın yapımcılarının yarattıkları Barry Steakfries karakteri sırtındaki jetpack ile engellerin, lazerlerin ve roket patlamalarının arasından yolunu bulmaya çalışıyor. Aslında bu oyun Temple Run tipi oyunlardan biraz farklılık gösteriyor çünkü karakteriniz düzeyler üzerinde yatay olarak hareket ediyor. 

Jetpack Joyride Install on Google Play

Angry Gran Run

Bu çılgın büyükanne T-Rexler ile kapışırken aynı zamanda da Forest Gump gibi koşuyor. Yeni yıl versiyonunda, yeni arnavutkaldırımlı caddeler, kar kaplı evler ve Noel Baba şapkaları takan kötü adamlar yer alıyor. Oyunun yaratıcıları aynı zaman da Angry Gran Toss ve Angry Gran 2 versiyonlarını da piyasaya sürdüler.

Angry Gran Run - Running Game Install on Google Play

Rayman Jungle Run

Bu oyun muhteşem grafikleri ve sevimli ortamı ile sizi kendine bağlarken aynı anda da kendinizi iyi hissettirecektir. Rayman dünyadan dünyaya koşarken aynı anda üzerine düzen kayalar ve top mermilerinden sıyrılıyor. Oyunda korsan gemisi bile var! Yeni versiyon size 20 bölüm sunuyor fakat daha fazlası için tam versiyonu oynamalısınız. Oyunun üreticileri aynı zamanda yine muhteşem grafiklere sahip olan Rayman Fiesta Run’ı da piyasaya çıkardılar.

Rayman Jungle Run Install on Google Play

Robot Unicorn Attack 2

Last Unicorn ya da Manga tarzı karikatür kitaplarını seven fantezi hayranları bu inanılmaz senaryolarda oradan oraya zıplayan Unicorn’u da sevecektir. Büyülü hayvanınızı kişiselleştirebilirsiniz ve farklı geliştirmeler kullanabilirsiniz. Oynamadıysanız mutlaka oynayın.

Robot Unicorn Attack 2 Install on Google Play

Whale Trail Frenzy

Eğer sevimli şeylerden fazlasını aramıyorsanız, bu oyunu sizin için en canlı renkleri ve aşırı sevimliliği Willow the Whale’ın maceralarında size getiriyor. Yukarıdaki oyunlarda olduğu gibi bunda da bonuslar topluyorsunuz ve hatta balinanızı istediğiniz gibi giydirebiliyorsunuz.

Whale Trail Frenzy Install on Google Play

The Hunger Games: Catching Fire

Serinin ikinci filmi baya tuttu, oyununu da gördüğümüzde tereddüt etmedik tabi. Alışması biraz uzun sürse de oyun genelinde eğlenceli. Arılardan kaçıp, dağlara tırmanıp, oklardan kaçıyorsunuz ve sanırım bunlar üçüncü filme kadar bekleme sürenizde size iyi gelebilir.

Hunger Games: Panem Run Install on Google Play

Sonic Dash

Sonic’i kim sevmez ki! Artan heyecanıyla, devamlı ivmeli yollar insana kendini oyunun içinde hissettiriyor. Oyunun bu versiyonu biraz zor ve başlarda alışamayabilirsiniz fakat oyunun içine girdikçe acayip eğleniyorsunuz. Bonusları toplamak, şimşek hızında koşmak, yengeçlerden sıyrılmak ve çılgın zıplayışlar yapmak çok eğlenceli. Yeni karakterlerden Tails’i de açabiliyorsunuz. Eski günleri hatırlamak isteyenlere tavsiye edilir!

Sonic Dash Install on Google Play

Alien Apocalypse

Tam bilimkurgu sevenler için bir oyun. Rambo, Alien ve Transformers karışımı oyunda bolca patlama ve ateşleme mevcut ki daha ne olsun! Görevleri bitirip, dünya dışından gelen uzaygemilerini yok edin ve bunların hepsini 3D grafiklerin mükemmelliğinde yapın.

Alien Apocalypse Install on Google Play

Sunny Hillride

Doyulmaz derecede sevimli olan oyunlardan bir tanesi daha. Oyun kategorisinin bu versiyonunda arabanız ile tepelerden aşağı yukarı sürüyorsunuz. Farklı oyun modları mevcut ve güzel müzikleri, gizli ödülleri ile baya keyifli bir oyun.

Sunny Hillride Install on Google Play

Benji Bananas

Sonsuz koşu oyunlarına farklı bir varyasyon getiren Benji Bananas koşmuyorsunuz. Bunun yerine asma dalları arasında oradan oraya salınan maymun Benji’yi yönetiyorsunuz. Oyun göründüğünden daha zor ve sizi zorlayacağı kesin fakat yine de çok eğlenceli.

Benji Bananas Install on Google Play

Sizde ankete katılın ve hep beraber 2013 yılının en iyisini seçelim!

Sizce 2013 yılının en iyi Android koşu oyunu hangisiydi?
View results

Eğer favoriniz yukarıda yoksa yorumlarınızı bekleriz.

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!