This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 7 comments

Android kullancılarının sadece %1.6’sı Lollipop’a kavuştu. Peki ya diğerleri?

Kimi çok sevdi kimininse gözleri yollarda kaldı ya da beklemekten vazgeçti Lollipop’u. Nexus serisini bir kenara bırakırsak hala adam akıllı güncelleme dağıtımları tamamlandı diyemeyiz. Birçok cihaz Android 5.0 güncellemesini almadılar. Peki bu güncellemeyi almayan cihazlar şu anda ne kullanıyorlar?

androidchartfebruary
  © Google

Son söyleneceğini ilk söyleyelim: Lollipop sadece %1.6 Android cihazda mevcut şu anda. Yani henüz size güncelleme gelmemiş olması çok da dramatik değil. Veriler Google’dan. İlginç bir veriyse Android 2.2 Froyo (içinde şeker barındırmayan tek sürüm) hala kullanılmakta.

Android 4.1/4.2/4.3 – genellersek Jelly Bean- yüzde 44.5 ve KitKat , eski göz nurumuz yüzde 39.7 oranında kullanılmakta. Bence Jelly Bean’in KitKat’a göre daha fazla cihazda olması biraz ilginç bir durum. Bu durumu görmezden gelen Sony ve Samsung’un çılgınca cihaz çıkarması da ayrıca şaşırtıcı. “Millet daha KitKat’a geçmemiş bunlar Xperia Z4’ten bahsediyor” diyen birine çok da kızılamaz.

Bir ek bilgi daha verelim, geçtiğimiz yıl bugünlerde KitKat kullanım oranı yüzde 1.8 idi. Yorum sizin.

 

 

7 comments

Yeni yorum yaz:
 • Yasin Öz 13.Şub.2015 Link to comment

  Lolipopu sevmedim. Xposed dahil çoğu şey çalışmıyor.

 • Ali A. 03.Şub.2015 Link to comment

  iyi de 5.0.1 i ilk veren lg ikinci veren ise htc. yani samsung en hizli en guncel surumu bu iki firmadan sonra verdi

 • ersun ş. 03.Şub.2015 Link to comment

  samsung guncelleme konusunda kotu evet ama bi htc deil htc ne cihazlara guncelleme vermedi ornek onex onex+ kit kat bile alamadilar.ayrica 90 gun icerisinde lolipop u m7 ye verecegini aciklamosti sozunu tutamadi.

  • Buda Samsung'un yine başarısını gösterir o kadar telefonu olmasına ragmen güncelleme geçte olsa verebilmesi bence rakiplerine olan üstünlüğünü gösterir.

 • mert rich 03.Şub.2015 Link to comment

  samsung tam bir güncelleme vermemek için elinden geleni yapiyor 18 ay sözü veriyor ş4 mini ye çıktığından beri 3 güncelleme çıktı hiçbirini vermedi şimdide 18 ay bitti diyor ayıp ya

  • Mert zaten Samsung'un bu gittiği yol yol değil. O kadar çok telefonu var. hangisine hangi güncellemeyi yetiştirdin. saçmalık. Ama şuda bir gerçek İlk Lollipop güncellemesi veren de Samsung oldu. Galaxy S5 modeline.. Telefon sayısını düşüreceğini söyleyen Samsung yeni yeni serilerle karşımıza çıkıyor. Bir tutarsızlık söz konusu 2030 yılında Samsung demedi demeyin.

 • Enes 03.Şub.2015 Link to comment

  samsung yılda en az 50 telefon cikartiyor tabii ki de hepsine lollipop verecek hali yok o cihazlari alan insanlarda madur oluyorlar

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!