This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Android Kullanıcıları Motorola'ya Kızgın

Bir Motorola Droid Razr ve Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich (ICS) kullanıcısı olarak cihazdan ve Motorola'dan çok memnunum. Motorola'dan memnunum çünkü telefonumda en azından ICS işletim sistemi var ve bu duruma Motorola'nın diğer bazı modellerine ICS'in gelmediğini görerek şükrediyorum.

Motorola CEO'su Dennis Woodside üç farklı 2011 telefona Ice Cream Sandwich getireceği sözünü verip tutmadığı için zan altında

Motorola'nın müşterilerine bir sözü var. Bahsi geçen telefonun piyasaya çıkış tarihinden 18 ay içinde gereken Android güncellemelerini sağlamak. 18 AY! Teknolojinin ne kadar hızlı değiştiğini ve Android sürümlerinin piyasaya ne sıklıkla sürüldüğünü düşünecek olursak 18 AY! çok ama çok uzun bir süre. Gerçi en azından bu müşterilere verilmiş bir söz. Bunun dışında Motorola'ya olan güvenin azalmasında başka bir şey yaşandı.

Photon 4G, Electrify ve Atrix 4G modelleri. Motorola bu modeller için 4.0 güncellemesine söz vermişti. Fakat Motorola'nın kendi forumunda açıkladığına göre şirket bu güncellemeleri iptal etmiş. Duruma şurdan bakalım: İki senelik kontrata imza atmış müşteri kontrat bitene kadar Android 2.3 Gingerbread işletim sistemini kullanmak zorunda.

Bu şirket adına kötü bir şey değil mi? Aslında şirketin Android güncellemeleri konusundaki kötü mazisine rağmen Motorola, Android pazarındaki payını büyütmeye devam ediyor. Aslına bakarsanız bazı otoriteler Android 2.3 Gingerbread'in yeterli donanımlı bir işletim sistemi olduğunu söylüyor.

Motorola'nın pazar payındaki artışın nedeni Google'a ait bir firma olmasından kaynaklanıyor olabilir mi?

Sizin düşünceleriniz?

Kaynak: CNET

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!