This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 1 Comment

Android tabanlı Nokia'nın konsept videosu yayınlandı

Nokia'nın merakla beklenen ve Android dünyasında merak uyandıran Android işletim sistemli telefonu Nokia Normandy (diğer ismiyle Nokia X) için bir konspet videosu hazırlandı. İngiliz TechRadar gurubunun hazırladığı konsept oldukça ilgi çekici.  

Nokia Normandy render 900 80
TechRadar henüz piyasaya çıkması bile kesin olmayan bir cihazı gayet başarılı resmetmiş. © TechRadar

Henüz piyasaya çıkmamış telefonların nasıl görüneceğini tahmin ettikleri videoları son zamanlarda sıkça paylaşarak ilgi çekmeyi başaran TechRadar son hazırladığı Nokia Normandy (Nokia X) konseptiyle beğeni kazandı. Bu konudaki yeteneklerini gittikçe geliştiren TechRadar gurubu, henüz piyasaya çıkacağı dahi belli olmayan Nokia Normandy'i ete kemiğe (umarız metale!) büründürdü.

Microsoft'un Nokia'nın telefon departmanını satın almasıyla birlikte insanlar umudunu kaybetmişken gelen gelişmeler umudumuzu yeniden alevlendiriyor. @evleaks yayınladığı dedikodularla telefonun çıkma ihtimalinden bahsederken Microsoft'un en büyük rakibi Android'i kullanarak Nokia adı altında bir akıllı telefon yaratılmasına müsade edecek mi merak konusu. Telefonun "beklenen" teknik özellikleri ise şu şekilde:

Ekran 4 inç, FWVGA (480x854)
İşlemci ve Bellek(RAM) Qualcomm Snapdragon 200 dual core (çift çekirdekli) 1 GHz ve 512MB RAM
Kamera Arka kamera: 5MP
İşletim Sistemi Android 4.4 KitKat
Dahili Hafıza 4GB dahili hafıza microSD kart desteği

Sözü fazla uzatmadan Nokia Normandy'nin (Nokia X) -eğer piyasaya sürülecek olursa- nasıl görünebileceğine dair TechRadar'ın tahminlerini paylaşalım.

Vasıtasıyla Phonearena Kaynak: TechRadar

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!