This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

Android Satışları Tüm Dünyadaki Akıllı Telefon Satışlarını Yarıladı

 

Android tüm dünyada global olarak büyük bir çıkışta..


Uygun satış fiyatıyla sunulan düşük bütçeye yönelik yukarıdaki fotoğrafta yer alan Galaxy Ace gibi telefonların piyasadaki varlığı Android’in rekor kar elde etmesine çok yardımcı oluyor. Son gelen market analizlerine göre dünyanın en büyük pazarları olan Amerika, Avrupa ve Avustralya pazarlarında Android satışları tarihte ilk defa tüm akıllı telefonların satışlarının yarısından daha fazla pay almış oldu. İspanya’dan gelen ilgi çekici istatiki  veriye göre ise son dönemde satılan akıllı telefonların %84’ü Andoroid...

Android ürün yelpazesi içerisinde fiyatı 70$’ın altında olan ürünlerin olabilmesi Android’in bu üstün satış performansının altında yatan önemli dayanaklardan bir tanesi.

Bu arada Android ile Blackberry arasındaki değiş tokuş da bu haberin kaynağı istatistiklere yansımış. BlackBerry’nin en sadık kullanıcıların mekanı olan İngiltere’de bile kullanıcılar BlackBerry’lerinden düşük bütçe gerektiren Galaxy S ve Y ibi telefonlara geçmeye başlamışlar bile. İşin iOS tarafına baktığımızda da Amerikan pazarında iOS ‘un Android’e üstünlük sağladığını ve de bu pazarın bu tip bir üstünlüğün yaşandığı yegane pazar olduğunu gözlemliyoruz.

Yazımızın sonunda üzerinde durmak istediğimiz temel nokta ise Android’deki fiyat yelpazesinin genişliği. Sadece Samsung firmasını ele almak konuyu çok güzel özetleyecektir. Firmanın Galaxy Nexus ve de S3 gibi yüksek fiyatlı telefonlarının varlığı yanında Galaxy Y gibi ucuz telefonları rafları süslerken iOS ‘da benzer bir durumun olaslığından bile söz etmek neredeyse imkansız. Gözüken o ki ne Apple ne de Windows, Android’in bu alandaki başarısının yanına kısa vadede yaklaşamayacak.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!