This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

Android Sürümleri Arasındaki Dağılım Tablosu Güncellendi

 Google tarafından periyodik olarak yayınlanan Android sürümlerinin mevcut cihazlar üzerindeki dağılımını gösteren  tablo güncellendi. Tablonun ortaya koyduğu en ilginç sonuçlardan bir tanesi ise son bir yıl içerisinde çıkan Ice Cream Sandwich ve Jelly Bean işletim sistemlerinin Android dağılım pastasından aldıkları toplam payın dörtte biri yani %25’i geçmiş olması.

15 Eylül ile 1 Ekim 2012 tarihleri arası Android Sürümlerinin Global Dağılım Tablosu

 Google’ın mobil işletim sistemi ilk çıktığı 2007 yılından günümüze kadar tam 12 kere güncellendi. 13 farklı sürüm anlamına gelen bu süreç içerisinde tüm dünya çapında kendisine en yaygın kullanıcı kitlesini edinmiş olan işletim sistemi sürümleri ise toplam Android pastasının %55’ini alan Android 2.3 (Gingerbread) uzantılı olanlar.

Bu noktada yakından takip edilmesi gereken olgu ise Android’in en güncel sürümleri olan Android 4 uzantılı Ice Cream Sandwich ve de özellikle en güncel versiyon olan Jelly Bean işletim sistemli cihazların sayısındaki artış trendi. Ice Cream Sandwich işletim sistemine sahip cihazların yüzdesi son bir ayda %3 artarak %24’e ulaştı. Öte yandan Android 4.1 Jelly Bean Eylül ayındaki %1.2’lik payından %1.8’e yükselme başarısı gösterdi.

Android'in 2.2 Froyo sürümünden  4.1 Jelly Bean'e yolculuğuna 4 farklı cihaz ile eşlik etmiş bir kullanıcı olarak Ice Cream Sandwich ve de özellikle Jelly Bean'in giderek yaygınlaşmasını memnuniyetle karşılıyor ve de bu olumlu ilerlemenin hız kesmeden ilerlemesini diliyorum. 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!