This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 1 Comment

Android tabletler için en iyi 5 uygulama

Tablet bilgisayarlar her geçen gün daha çok yaygınlaşırken, bir akıllı telefondan çok daha farklı bir mantığa sahip olan bu cihazlarda mutlaka el altında tutmanız gereken ve tabletler için optimize edilmiş olan beş uygulamayı sizin için seçtik ve denedik. 

top5 reviews
© AndroidPIT

HD Widgets

HD Widgets akıllı telefonunuzda olduğu gibi tablette de kullanabileceğiniz bir uygulama ve eğer telefonuzda varsa tekrar satın almanıza da gerek yok. Bu güzel uygulamanın en çekici tarafı size 100'ün üzerinde, yükske çözünürlüklü widget arasından seçme şansı sunması. Uygulamanın arşivinde saatten hava durumuna, alarmdan takvime kadar birçok widget var ve başarılı sınıflandırma sistemi sayesinde her zevke uygun bir widget bulmak mümkün. Uygulamanın sunduğu farklı hava durumu servisleri arasında seçim yapabiliyor, seçtiğiniz widget'ı ayarlardan kendi düzenlemelerinizle uyumlu hale getirebiliyorsunuz. HD Widgets uygulaması, tabletlerde Apex, Nova ve Holo gibi popüler başlatıcılarla uyumlu çalışıyor ve gerek ana ekranınıza, gerekse de kilit ekranınıza çok şık bir görünüm katıyor. 

HD Widgets Install on Google Play


Video için tıklayın.

Flipboard

Flipboard aslında tamamıyla sizin tarafınızdan oluşturulan ve kendi görmek istediğiniz türden yazıların olduğu bir çeşit dergi işlevi görüyor. Uygulama sizin seçtiğiniz konu başlıklarına uygun yazı, resim ve haberleri otomatik olarak güncelleyip ayağınıza getiriyor. Özellikle geniş ekranlı tabletlerde Flipboard'u karıştırmak gerçekten bir dergi okuyormuşsunuz hissini yaşatıyor. Flipboard sayesinde kendiniz de bir dergi oluşturup arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Uygulama ayrıca, Twitter, Facebook, Instagram ve Google+ gibilerinin de içinde olduğu 12 farklı sosyal medya sitesindeki akışı gerçek zamanlı olarak size gösteriyor. Farklı cihazlar arasında senkroniazsyon özelliği ve kullanışlı bir widget'ı da olan Flipboard'da istediğiniz yazıları daha sonra okumak üzere kaydetmeniz de mümkün. 

Flipboard: Sosyal Haber Dergin Install on Google Play


Video için tıklayın.

Kingsoft Office

Tablet sahibiyseniz muhtemelen cihazınızı bir bilgisayar gibi kullanmak, işlerinizi de tablette halletmek istersiniz. İşte bunun için ihtiyacınız olan şey, ücretsiz ve reklamsız bir Office uygulaması olan Kingsoft Office. Word, Excel ve PowerPoint gibi programların dosyaları üzerinde çalışma imkanı veren bu kullanışlı uygulama, tablette gerçek bir bilgisayar deneyimi  yaşatıyor. Sezgisel bir arayüze sahip olan uygulama tabletin geniş ekranını da en optimal şekilde kullanmanızı sağlıyor. Birçok bulut servisiyle bağlantı imkanı sunan Kingsoft ile belgelerinizi Shareplay üzerinden başkalarıyla paylaşabiliyorsunuz da. 

WPS Office + PDF Install on Google Play


Video için tıklayın.

Snapseed

Nik Software tarafından geliştirilen Snapseed, tabletler için bulabileceğiniz en iyi fotoğraf düzenleme uygulamalarından biri. Çektiğiniz fotoğrafların parlaklık, kontrast ve doygunluk ayarlarının yanısıra; otomatik düzeltme opsiyonunu kullanarak tek dokunuşla çektiğini bir fotonun kalitesini de artırabiliyorsunuz. Fotoğraflar üzerinde kolayca ince ayarlar yapabiliyor, fotoğrafın sadece seçtiğiniz bir bölgesi üzerine de çalışabiliyorsunuz. Ama Snapseed'in asıl özelliği filtreleri. Retrolux, Vintage, Tilt-Shift, Grunge, Drama ve benzer diğer efektlerle fotoğraflarınızı dilediğiniz hale sokabiliyorsunuz. Üstelik Snapseed ücretsiz ve reklamsız bir uygulama. 

Snapseed Install on Google Play


Video için tıklayın.

Papyrus

Papyrus, tabletinizi (ya da akıllı telefonunuzu) tıpkı gerçek bir defter gibi kullanmanızı sağlayacak bir not alma uygulaması. Papyrus sayesinde, S-Pen, Stylus ya da direk parmağınızla, klavye kullanmadan istediğinizi yazabiliyor ya da çizebiliyorsunuz. Dorğudan vektörel grafiğe çevirme özelliği sayesinde, yazı çizdiklerinizi büyütüp küçültmek de mümkün. Aynı şekilde fotoğraflarınızı da Papyrus arayüzü üzerinde görüntüleyip, üzerlerinde elle oynama yapmanız mümkün. Yine Papyrus'un sunduğu bir başka özellik de notlarınızı PDF, PNG ya da JPG olarak kaydedip paylaşma ya da direk yazıcıya gönderme imkanı. Özetle Papyrus hem çok kullanışlı, hem de eğlenceli olmaya aday ideal bir tablet uygulaması. 

Squid (eskiden Papyrus) Install on Google Play

1 Comment

Yeni yorum yaz:
  • güzel paylaşım olmuş teşekkürler.
    ayrıca artflow, animation desk ve sketch book gibi uygulamalar da kullanışlı.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!