This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 5 comments

Android Tabletlerle PS4 Oynayabileceksiniz

Sony'nin uzun süredir merakla beklenen dünkü PlayStation 4 sunumu çoğu kişi için hayal kırıklığı olsa da sunumdan Android kullanıcıları için iyi bir haber çıktı. PS4, Android tabletlerle kontrol edilebilecek.

Teknoloji takipçileri 2013'ün sonlarına doğru çıkması beklenen PS4 eventinden o kadar büyük bir hayal kırıklığına uğradı ki Twitter'a "Sony, oyun kolu tanıtmaya gelmiş, ne harika" gibi yorumlar girildi. PS3'ün bundan ta 6-7 sene önce (2006 Kasım ayında) çıktığını düşünürsek beklentilerin yüksek olması ve insanların artık sabredememesi çok normal. Öte yandan bunu Sony'nin son ana kadar kendine manevra sahası açmaya çalıştığını ve böylelikle en iyisini yaratmaya çalıştığını düşünenler de var.

Android kullanıcılarını özellikle ilgilendiren konu ise PS4'ün Android tabletlerle kontrol edilebileceği. Bu aslında inanılmaz bir gelişme. Bir düşünün, tableti oyun kolu olarak kullanarak pek çok oyununun oynanabilirliği ve dolayısıyla eğlence seviyesi artırılabilir. Şu an aklıma ilk gelen şey tabletin direksiyon olarak kullanılabileceği yarış oyunları ve ikinci olarak da çabukluk/kabiliyet gerektiren Guitar Hero gibi oyunlar. Kim bilir belki tablet entegrasyonuyla PS4'e strateji oyunları da gelir??

Oyun tecrübesinin de ötesinde yeni çıkacak PlayStation 4 üst düzey bir bilgisayar gibi olacağı için tableti klavye ve fare gibi kullanmak herhalde kullanıcıların çok hoşuna gidecektir.

Benim aklıma Android tabletlerin PS4'te kullanım alanları olarak ilk etapta bunlar geldi. Siz ne düşünüyorsunuz?

(Fotoğraf hakları: Google, Sony)

5 comments

Yeni yorum yaz:
  • Oğuz kusura bakma ama yaptığın yorumda anlamadığım bir çok nokta var. PS4'ü WiFi ile kumanda etmek herhalde Android sürümü önemli olmaksızın her Android cihazın yapabileceği bir şey. Olay sadece uygulamada bitiyor.

    Dediğin gibi sürümle alakalı olsa dahi bu işten Samsung ve Apple'ın nasıl kâr elde edeceğini doğrusu pek anlayamadım. :) Sony bu özelliği sadece kendi cihazlarında (örneğin yeni çıkan Xperia modellerinde) sınırlayabilir desen sana inanabilirdim.

  • oguz 25.Şub.2013 Link to comment

    simdi soyle bir durum var sony ps4 u androide yayarsa androidin belli bi surumu olur buda butun kullanicilarin androidlerinin surumlerini guncellemesi anlamina gelir.. guncelledikce samsung da kazanir sony de muazzam sermaye kaldirir...daha sonra buna app apple store da takilir sony ps4 den voleyi vurur laf yerinde samsung apple surumden kazanir :-):-) surumu desteklemeyen yeni telefon alir olan bizim milletimize olur :-):-)

  • @Mustafa: Umarım telefonlara da gelir. Gelmemesi için bir engel göremiyorum açıkçası. Tahminim PS4 piyasaya girdikten sonra birsürü bu işi gören uygulama piyasaya sürülür.

  • Mükemmel olur. Bence Android telefonlara dahi gelebilir.

  • İlginc.Oyun icin kol almaniz yerine tablet alin :)

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!