This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Android tabletler ve telefonlar için en önemli uygulamalar

Bu sene yeni yıl hediyenizi açıp içinde yeni bir Android telefon mu buldunuz? Haydi gene iyisiniz. Şimdi Google Play Store’dan telefonunuzun vazgeçilmezi olacak Android uygulamalarını indirip, keyif yapma vakti. Yalnız sizi şimdiden uyarıyım. Markette o kadar çok uygulama varken ve her gün yenileri eklenirken, bol bol zaman kaybedebilir, cinnet geçirebilirsiniz. Onun için siz en iyi bizim sizin için seçtiğimiz, telefonunuzda olması en mühim 10 uygulamaya bir göz atın.

catversusinternet1
Bu uygulamalar imdadınıza yetişiyor! / © AndroidPIT

Dosya indirin ve yönetin: Download Manager for Android

Gıcır gıcır paketinden yeni çıkmış yeni oyuncağınız bir dosya yöneticisi yüklü olarak ya da yüklü olmadan gelebilir. Önceden yüklü dosya yöneticiniz ne yazık ki yetersiz kalabilir. Bu yüzden, bu kullanıcı dostu, anlaşılması kolay, birçok dil seçeneğiyle gelen Download Manager for Android uygulamasını indirmenizde fayda var. İnceleme yazımızda bu uygulama hakkındaki ayrıntıları okuyabilirsiniz.

Müzik dinleyin: Poweramp

İster tüm gün kulaklık kulağınıza uhulanmışcasına müzik dinliyor olun, ister arada bir telefonunuzdan arkadaşlarınıza müzik dinletiyor olun. Her ihtimalde Poweramp sizin için yaratılmış olması mümkün. Kullanması kolay, birçok fonksiyonla dolu, neredeyse her dosya türünü çalıştırıyor, farklı temaları var, hatta bir de ekolayzrı var. Daha ne isteyelim. İlk 15 gün boyunca ücretsiz kullanabiliyorsunuz, sonrasında ücret ödemeniz gerekiyor. Ancak uygulama her kuruşuna değer. Benzer işlemleri yapan ücretsiz bir uygulama arıyorsanız, Winamp'ı denemenizi öneririm. Winamp da oldukça dengeli çalışıyor ve basit bir kullanıcı arayüzü var.

Featurebild PowerAMP
Android için tasarlanmış en iyi Android uygulaması / © Max MP

Video izleyin: VLC

VLC Plus Pro'yu PC versiyonu sayesinde duymuş olabilirsiniz. Bu versiyonu tamamen ücretsiz olmasa da, bizce oldukça kullanışlı bir uygulama; hele ki Android tabletiniz ya da telefonunuzda film izliyorsanız. Bu uygulama, izlediğiniz filme alt yazı koymanıza izin veriyor, filmi ekranınıza sığacak boyuta getiriyor ve oldukça kullanıcı dostu. Ancak Android uygulaması olarak daha yeni ve bazı aksaklıklar olmuyor değil. Çok sorun yaşarsanız, MX Player'ı deneyin.

vlc player android
 © VLC

Dosyalarınızı yedekleyin: Helium

Eminim bu uygulama telefonunuzda olmasa da yaşayabilirsiniz. Ancak şiddetle öneriyoruz. Neden mi? Helium uygulaması, telefonunuzdaki uygulamaları, verileri, mesajlarınızı, rehberinizdeki kişileri, fotoğraflarınızı kaydediyor ve telefonunuzu oldu da kaybettiniz, ya da çalındı, tüm bu dosyalarınızı kaybetmiyorsunuz. Bu tür yedekleme uygulamaları, aynı zamanda, telefonunuzu servise tamire verip geri aldığınızda, tüm verileri silinmiş, tertemiz gelen telefonu görüp şok geçirmenizi de engelliyor. Kullanımı çok kolay. Basitçe yedeklemek istediğiniz uygulamaları seçiyorsunuz ve hiçbir önemli veriyi kaybetmiyorsunuz.

Statüyü koruyun: Facebook, Twitter, Skype ve Instagram

Sizin için burada en önemli sosyal medya araçlarını toparladık. Tabii ki de hepsi Android'de de kullanılabiliyor ve sık olarak güncelleniyor. Facebook ve Twitter (widgetları da var) sayesinde arkadaşlarınızla arayı açmayın. Instagram ile kısa videolar çekin ve paylaşın. Skype ile, sevdiklerinizi arayın. Sadece bunlar yok. Sosyal medya uygulamalarının hiç sonu olur mu? Viber, Vine, Cinemagram, Line, Wechat ve daha bir sürüsü Android'de.

Bağlantıyı koparmayın: WhatsApp

WhatsApp'ı henüz duymamışsanız, ilk defa akıllı telefonunuz oluyor demektir. Android ve iOS'un vazgeçilmezlerinden biri. Normal SMS mesajı atmak yerine, Whatsapp ile kısa mesajlar atabilir, fotoğraf ve ses paylaşabilir, toplu konuşmalar yapabilirsiniz. Bu özellikleri taşıyan tek uygulama olmasa da (ne de en iyisi), Whatsapp ile neredeyse tüm arkadaşlarınız ve aile üyelerinizde iletişim halinde olacağınızdan emin olabilirsiniz.

whatsapp icon homescreen
En popüler Android uygulamalarından biri / © AndroidPIT

Müptelası olun: Clash of Clans

Clash of Clans cep telefonu için tasarlanmış harika bir oyun. Strateji, aksiyon, yönetme, hepsi bu oyun da mevcut ve birden fazla kişiyle oynanabiliyor. Bu kadar popüler olmasının herhalde sebepleri kolay kullanımı ve reklamsız olması. Bu oyun için sürekli çevrim içi olmanız ya da oyunun ilerlemesi için tonlarca para bayılmanız gerekmiyor. Clash of Clans'in birçok platformu ve milyonlarca oyuncusu var Kendi köyünüz oluşturun, aşiretler yaratın ya da hazırda olanlara katılın ve çevrenizdeki toprakların ağası siz olun.

8a
Milyonlarca Android kullanıcı bu oyunu oynuyor / © AndroidPIT

Temizlik yapın: Clean Master

Clean Master sayesinde, telefonunuzun ısınmasını ve şarjının bitmesini büyük ölçüde engelleyebilirsiniz. Çünkü bunların en büyük sebepleri, telefonunuz ya da tabletinizdeki gereksiz uygulamalar, sildiğiniz uygulamalardan kalan kalıntılar ve arka planda çalışan nice lüzumsuz dosyalar. Clean Master'ı kullanmak çok kolay, tasarımı kullanıcı dostu. Uygulama ücretsiz ve reklamsız ve telefona temizleme işlemleri sırasında ekstra yük bindirmiyor. AndroidPIT Türkiye okuyucularının en sık indirdiği uygulamalardan biri. Her eve lazım.

idil1
Temizlik için birebir / © AndroidPIT

Teknoloji, uygulamalar ve Android dünyası hakkında haber kaynağınız: AndroidPIT

Tabii ki de en önemli uygulamalardan birini es geçemeyiz. AndroidPIT'in uygulaması sayesinde, Android, cep telefonu, tablet, uygulama dünyasında neler oluyor takip edebilir, foruma katılıp, merak ettiğiniz soruları sorup, diğer teknoloji tutkunlarıyla iletişim halinde olabilir ve cihazınız hakkında bir sürü yeni şey keşfedebilirsiniz.

Sizin telefonunuzda hangi uygulamalar yüklü? Hangileri vazgeçilmezleriniz? Bizimle paylaşın.

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!